ЄС планує вливання ?50 млрд у Східну Європу та безвізовий режим

  Влити 50 мільярдів євро має намір ЄС в економіки країн Східної Європи. Такий підсумок саміту в Брюсселі. Не менш важлива політична новина цього заходу - те, що Білорусь вирішили включити до програми "Східне Партенрство". Саме за нею Євросоюз дружить із країнами пострадянського порстору - Україною, Молдовою, Вірменією, Грузією та Азербайджаном. У майбутньому ЄС має намір створити із ними зону вільної торгівлі та запровадити безвізовий режим.

  Євросоюз удвічі збільшив фонд допомоги східноєвропейським країнам, що не входять до єврозони. Тепер він становить п`ятдесят мільярдів євро. Гроші з цього фонду виділятимуть державам, що найбільше постраждали від економічної кризи. Перші транші - по десять мільярдів - вже отримали Латвія та Угорщина. На черзі - Румунія. Розмір допомоги для кожної країни визначатимуть окремо, залежно від збитків, завданих кризою. Також на саміті учасники домовилися зміцнювати стосунки зі східними сусідами Євросоюзу - Україною, Молдовою, Білоруссю, Вірменією, Грузією та Азербайджаном.

  Радослав Сикорський, міністр закордонних справ Польщі: "Договір складається з трьох головних пунктів: розширена зона вільної торгівлі, полегшення можливостей для пересування, що згодом, як ми сподіваємося. призведе до безвізового режиму, та виділення шестисот мільйонів євро на підтримку проектів: навчання чиновників, стипендії для науковців, студентів і журналістів, анти-корупційні програми тощо".

  Також лідери країн-членів ЄС висловилися проти подальших планів зі стимулювання економіки. Політики переконані:  спершу слід побачити, чи добре працюють попередні заходи. А вже потім вливати додаткові кошти в національні економіки. Водночас, Західні держави готові ділитися владою та впливом з країнами, що розвиваються - Китаєм, Індією та Бразилією - заради того, щоб збалансувати всю світову економічну систему. Чимало уваги приділили також реформуванню міжнародних фінансових інститутів, зокрема, МВФ.

  Мірек Тополанек, прем`єр-міністр Чехії: "Я дуже радий, що ми досягли цих трьох найважливіших рішень. Ми погодилися допомагати європейським економікам боротися з наслідками кризами, і мені дуже приємно, що це сталося за часів нашого головування. Це дуже правильно, що при цьому ми попіклувалися і про зростання європейської економіки".

  Учасники саміту переконані: зібрання виявилося дуже успішним. А ухвалені рішення можуть стати першими кроками на шляху до подолання кризи. Підхопити успішну хвилю тепер має з`їзд Великої Двадцятки, який відбудеться в Лондоні на початку квітня.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  БЮТ погодився підтримати Шамшура
  Наступний матеріал
  370 років від народження Івана Мазепи
  Теги:
  Loading...