5.ua

ЄС планує припинити фінансування російських проектів ЄБРР

  Влада Євросоюзу розглядає питанняч припинення фінансування проектів ЄБРР та ЄІБ у Росії в рамках введення нових санкцій.


  Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на повідомлення від двох неназваних чиновників ЄС. Втім, зазначено, що у складі акціонерів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) - 64 країн і ЄІБ. США і Канада володіють понад 52% акцій ЄБРР, Росія - 4,5%.

  ЄБРР створив у Росії найбільший кредитний портфель в порівнянні з іншими країнами, де також працює. ЄБРР торік видав на фінансування інвестпроектів в Росії 2,5 млрд доларів, ЄІБ надав під проекти 1,4 млрд доларів.

  Лідери ЄС напередодні заявили, що будуть приймати необхідні рішення, серед яких будуть і санкції, для примусу Росії до виконання рекомендацій ЄС і США з врегулювання конфлікту на Україні.

  "Європейський інвестиційний банк, як Центробанк ЄС, діє в повній відповідності з позиціями ЄС," - заявив представник ЄІБ Душан Ондреджіка.

  "Поки Росія продовжує незаконно окупувати Україну, не може бути ніякого бізнесу як звичайно", - заявили представники уряду Канади на щорічних зборах ЄБРР у Варшаві в травні після входження Криму до складу РФ.

  Проте, скоротити кредитування ЄБРР у ​​Росії буде складно, так як банк є власністю і управляється урядами 28 країн ЄС, включаючи Росію, сказав один з чиновників ЄС. Але Євросоюз буде впливати на рішення ради директорів ЄБРР, який затверджує проекти.
  Попередній матеріал
  У Нью-Йорку обвалилася частина Бруклінського мосту, є постраждалі
  Наступний матеріал
  У Луганську двоє людей підірвалися на міні
  Теги:
  Loading...