ЄС перегляне свої відносини з Росією

  Євросоюз перегляне свої відносини з Росією з огляду на дії Москви на Кавказі. Окрім того, офіційну Москву попередили: майбутнє відносин Росія-ЄС залежить від виконання федерацією мирної угоди, підписаної з Грузією. Такого попереднього висновку дійшли лідери 27 кран-членів ЄС на екстреному саміті.
  Учасники зустрічі також засудили визнання Росією Південної Осетії та Абхазі, також дипломати застерегли інші країни від визнання суверенітету бунтівних грузинських республік. Застосування економічних санкцій проти Росії – не ухвалили.

  Ще до початку засідання представник ЄС з питань зовнішньої політики Хав`єр Солана заявляв, що Євросоюз має намір направити до зони грузинсько-осетинського конфлікту свою місію спостерігачів. Однак станеться це не раніше жовтня.

  Ангела Меркель, канцлер ФРН: "Нажаль, ми констатуємо, що Росія не виконує усі пункти мирної угоди. Два основні питання порядку денного – це відновлення Грузії після нищівних військових дій та демонстрація наших дружніх відносин з Грузією. І друге – це визнання Росією Абхазії та Південної Осетії, що виходить за рамки міжнародного права".

  Андрес Расмуссен, прем’єр-міністр Данії: "Важливо продемонструвати Росії тверду позицію. Вона полягає у тому, що військові дії Росії є просто неприйнятними. І наша відповідь на такі дії у Грузії – це посилення та зміцнення наших відносин з цією країною".
  Попередній матеріал
  Богатирьова: Заява Януковича щодо визнання Абхазії та П.Осетії - одноосібна
  Наступний матеріал
  Тимошенко: Законопроект про імпічмент не спрямований проти Ющенка
  Теги:
  Loading...