ЄС офіційно нагородили Нобелівською премією миру [відео]

  Європейський Союз офіційно нагородили Нобелівською премією миру. Пишна церемонія завершилася близько години тому в Осло. За традицією, нагородження відвідали члени королівської родини Норвегії. Та самі норвежці, загалом рішення Комітету не схвалили.

  Премія миру - найбільш суперечлива з усіх Нобелівських відзнак. Кого б не обрав Комітет, щоразу знаходяться палкі противники рішення. Так сталося і з Європейським Союзом. Навіть не всі лідери держав, що входять до ЄС, прийняли запрошення до Осло. Рішуче відмовилися, зокрема, - Чехія та Словаччина. Причини - ті самі, що й у пересічних європейців.

  Афіни, Аріс Констандакіс: "Поганий жарт. Євросоюз - важка бюрократична машина, і захищає лише великі капітали. Це - група капіталістів, що протистоять робочим масам. Тож Нобелівська премія миру для ЄС - це просто невдалий жарт".

  Рим, Камілла Ваніконі: "Є окремі егоїстичні країни, що не заслуговують на премію. Німеччина та Франція, наприклад".

  Німеччину та Францію - згадували і в Осло. Але - як приклад примирення та зразок для решти європейців.

  Герман ван Ромпей: "Війна - давня як сама Європа. Наш континент пошрамований списами й мечами, гарматами й пістолетами, траншеями та танками... Подумайте лишень, що пережили Франція та Німеччина! І після цього підписала угоду про дружбу".

  Герман ван Ромпей - один із трьох представників ЄС - офіційно одержував премію миру й переконував слухачів у її заслуженості.

  Жозе Мануель Баррозу, голова Єврокомісії: "Гадаю, Європейський Союз заслуговує на цю нагороду. Це. мабуть, найвдаліший приклад об`єднання й примирення. 27, а скоро вже й 28 - держав об`єдналися довкола спільних цінностей - миру, свободи й демократії".

  Мартін Шульц, голова Європарламенту: "Чимало людей у ЄС бояться, що об`єднана Європа знищить їхні національні ідентичності. Ми поважаємо ваші мови й культури, але поодинці самі собою вони не дадуть робочих місць ані вам, ані вашим дітям".

  Окрім визнання здобутків, Премія миру для ЄС - це ще й золота медаль з дипломом (які відправлять до музею) та майже мільйон євро. Ці гроші обіцяють передати дітям, що постраждали у воєнних конфліктах.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Стокгольмі готуються до 111 церемонії вручення Нобелівських премій
  Наступний матеріал
  Без води залишилися мешканці Хмельницького
  Теги:
  Loading...