volynnews.com

ЄС не страшне навіть повне відключення газу Росією

  У разі повного припинення постачання російського газу, домогосподарства Європейського Союзу переживуть зиму, якщо буде добра співпраця між країнами-членами в плані спрямування між ними потоків газу.


  Такі висновки, які містяться у доповіді Європейської комісії, оприлюднив у четвер в Брюсселі віце-президент ЄК з енергетичних питань Гюнтер Еттінгер, пише УНІАН.

  "Ця доповідь демонструє, що ми не чекаємо, але робимо все, що можемо, щоб бути готовим. Вперше ми склали картину ризиків та можливих рішень. Якщо ми працюємо разом, демонструємо солідарність та виконуємо рекомендації цієї доповіді, жодне домогосподарство в ЄС не залишиться в холодній зимі", - наголосив він.

  У доповіді зазначається, що мова йде тільки про "найбільш екстремальний сценарій для того, щоб перевірити систему".

  "Це - тільки сценарій, а не прогноз щодо того, що ніякий газ не надходить півроку з Росії", - підкреслили в ЄК.

  У Єврокомісії дійшли висновку, що якщо країни-члени співпрацюватимуть і дозволять спрямовувати потоки газу між собою, використовуючи максимальної фізичні можливості, споживачі в ЄС будуть у значно кращому становищі.

  У доповіді сказано, що в разі повного припинення постачання газу тільки через Україну, жодного ефекту не зазнають Прибалтійські країни та Фінляндія, тому що у них є пряма труба, яка не йде через Україну. Для країн південного сходу буде так само, як у випадку повного припинення постачання газу.

  Доповідь базується на висновках національних доповідей країн ЄС та країн Енергетичної спільноти. У документі зазначають, що найбільш вразливими в разі припинення постачання російського газу є Балтійські країни, Фінляндія, південний схід ЄС та країни Енергетичної спільноти.
  Попередній матеріал
  Влада Гонконгу готова розпочати переговори з маніфестантами
  Наступний матеріал
  Меркель: вирішальний крок до ескалації в Україні має зробити Росія
  Теги:
  Loading...