фото fair.ru

ЄС не поспішає із офіційним визнанням чи засудженням російського вторгнення

  Півдоби знадобилося, щоб розпочалася хвиля осуду російської агресії від офіційних осіб міжнародних інституцій. І та – в соцмережах. На камери та офіційно досі говорити не поспішають.


  Британська преса пояснює: усе тому, що політикум шокований нахабністю Москви. До останнього Захід сподівався, що економічні санкції подіють на Росію, тому й розгубився перед прямою агресією.

  Віртуальна реакція на реальну війну: вторгнення російських військ до України збурило інтернет, але захопило зненацька дипломатів. Одним із перших – ще в середу ввечері – виступив у TwitterКарл Більдт. Заявив: українській армії нині протистоїть армія Росії, ы зупинився на півслові від визначення "війна". Державний департамент США вустами речниці Джен Псакі назвав вторгнення "контрнаступом, контрольованим Росією".

  Росія таки вдерлася до України – взялися довести світові користувачі соцмереж, і відучора поширюють новини з відповідною приміткою "RussiainvadedUkraine". За кілька годин у мережі Twitterтаких записів з'явилося понад 350 тисяч. Поширюються вони і досі. Примітка стала найпопулярнішою і вивела українські новини перед очі усьому світу.

  Протягом четверга політики вправлялися у віртуальному красномовстві. "Війною" назвав російське вторгнення в Україну міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс. Польський його колега – Радослав Сікорський – назвав дії Росії агресією, що загрожує всій Європі. Литовське МЗС "рішуче засудило очевидне вторгнення російської армії". Британське МЗС – знову ж таки, на сторінці у Twitter– офіційно обурилося і порадило Росії припинити дестабілізацію сусідів.

  У цій таки мережі й американський представник в ОБСЄ Деніел Баер докладно звітував про перебіг засідання у Відні. Пише: чимало учасників визнають – трагедія в Україні зрежисована Росією. А сам Байєр заявляє – Москва діє, як шахрай-наперсточник: вводить гуманітарні конвої, щоби відволікти увагу від справжніх цілей. На це – пише Байєр – російський представник у ОБСЄ образився. "Мабуть, про злочини Кремля треба говорити ввічливо", – іронізує американець.

  Відкрито – хоча й також в інтернеті – звинуватив Кремль у брехні колишній політв'язень Михайло Ходорковський. Екс-олігарх пише: війна точиться справжня, а приховують її так само, як колись Афганістан і Чечню.

  А от французький президент вважає: доказів російського вторгнення ще треба почекати, а вже коли вони будуть – можна й поговорити про реакцію.

  "Європа продовжить санкції, навіть посилить їх, якщо ескалація зростатиме. Я цього не прагну, бо це суперечить російським чи нашим інтересам... Росії не можна бути країною двадцять першого століття і водночас не поважати правила", – пафосно промовив Франсуа Олланд.

  Ось такий він – стриманий, виважений і нерішучий – єдиний поки що офіційний коментар від західного президента. В Євросоюзі агресію Росії традиційно засудили, і знову традиційно порадили пошукати політичного виходу з кризи. Усе, що зробили – пообіцяли поговорити про Україну під час суботнього саміту. А вже сьогодні дипломати повправляються у красномовстві на черговому засіданні Ради безпеки ООН. Воно розпочнеться о 21-й за Києвом.

  А от НАТО планує розмістити свої збройні сили у Східній Європі – заявив напередодні генеральний секретар Андерс фог Расмуссен. Саме такою буде реакція альянсу на вторгнення Росії до України. Просуванням на схід організація сподівається утримати Москву від зазіхання хоча б на балтійські країни.

  Попередній матеріал
  Російські фондові індекси впали через погіршення ситуації в Україні
  Наступний матеріал
  Ситуація в Іловайську погіршилася через керівників-зрадників - Президент
  Loading...