ЄС не наважився запровадити санкції проти Росії (РОЗШИРЕНО)

  Подальша співпраця Москви та ЄС залежить від того, як швидко Росія виведе свої війська з території Грузії. Про це на прес-конференції заявив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Головним результатом саміту ЄС у Брюсселі стало засудження дій Росії у Грузії, зокрема, визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії. Однак жодних економічних санкцій проти Федерації Євросоюз не застосовуватиме.
  Засудження, але жодних санкцій. Такий попередній результат екстренного саміту країн-членів Євросоюзу. У попередньому тексті, який запропонували журналістам, йдеться про те, що ЄС перегляне рівень своїх стосунків з Росією.

  Гордон Браун, прем`єр-міністр Великої Британії: "Усі 27 членів ЄС одностайно засуджують дії Росії та підтримують Грузію. Ми надамо гуманітарну допомогу, ми допоможемо з відбудовою, будуть пільги візові та договір про вільну торгівлю. Що стосується Росії - ми не можемо підтримувати ділові стосунки й надалі на тому ж рівні після всього, що сталося".

  Крім того, ЄС засудив визнання Росією незалежності Південної Осетії та Абхазії та закликав інші карїни не робити цього, адже це суперечить міжнародним нормам. Ще до початку зустрічі більшість політиків досить категорично висловлювалися щодо дій Москви.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Нажаль ми констатуємо, що Росія не виконує усі пункти мирної угоди. Два основні питання порядку денного – це відновлення Грузії після нищівних військових дій та демонстрація наших дружніх відносин з Грузією. І друге – це визнання Росією Абхазії та Південної Осетії, що виходить за рамки міжнародного права".

  Утім про жодні економічні санкції в проекті резолюції не йдеться. Хоча саме цього найбільше вимагала Грузія. Як і передбачали експерти, ЄС не наважився карати Росію будь-якими обмеженнями, економічною ізоляцією тощо.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Путін поцілував сплячу тигрицю
  Наступний матеріал
  Футбольні фани влаштували заворушення на Римському вокзалі
  Теги:
  Loading...