ЄС мляво обрав собі новий парламент

  Європа обрала собі новий парламент. За попередніми підрахунками, перемогу здобули правоцентристські сили: Європейська народна партія, європейські соціалісти, ліберали та зелені. Характерною особливістю цього волевиявлення була рекордно низька явка. Загалом на дільниці прийшли менше половини виборців.

  Перемога право-центристів, низька явка та поява ультра-правих партій в Європарламенті. Такі результати виборів, що відбувалися упродовж чотирьох днів у країнах Євросоюзу. Перевагу провладним право-центристам забезпечила впевнена перемога правих у Німеччині, Польщі, Франції та Італії. Також чимало голосів вони отримали у Великій Британії, Іспанії та Португалії. Інша особливість нинішніх виборів - це те, що до Європарламенту прийшли ультраправі сили. Наприклад Британська Національна партія виборола одне місце в законодавчому органі ЄС. Подібна тенденція лякає політиків, однак цьому є логічне пояснення.

  Девід Мілібанд, міністр закордонних справ Великої Британії: "Обрання Британської національної партії до Європарламенту шкодить репутації Британії як країни, що підтримує демократичні цінності. Ми маємо розуміти, що це - серйозний виклик для всіх демократів. У той же час ми розуміємо, звідки беруться подібні настрої всередині держави".

  Появу у Європарламенті представників ультраправих партій аналітики пояснюють низькою явкою виборців. Адже саме прихильники радикальних сил побачили у голосуванні можливість вплинути на ситуацію в Євросоюзі.

  Трохи більше сорока трьох відсотків виборців прийшли на дільниці. В Литві та Словаччині проголосували лише 25%. Найвищу явку продемонстрували Бельгія та Люксембург, однак у цих країнах голосування було обов`язковим, і за відсутності на дільницях треба було заплатити чималий штраф. Пасивність виборців пов`язана з тим, що європейці не вірять у спроможність Європарламенту бодай якось вирішити економічні проблеми.

  Загалом же, Консервативна центристська Європейська народна партія, яка об`єднує право-центристські партії країн-членів ЄС, отримала понад третину місць - до 273 мандатів. На другій позиції - соціалісти, вони вибороли до 165 місць. Ліберали матимуть 84 багнети. На четвертому місці - зелені. Решта мандатів розподілені між партіями, що не входять до основних наднаціональних політоб`єднань Європи.

  Олександра Ткаченко, Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Тела большинства пассажиров А-330 обнаружены в океане
  Наступний матеріал
  Герман: Переговори провалив не Янукович
  Теги:
  Loading...