5.ua

ЄС готовий надати фінансову підтримку Україні [відео]

  Дострокові вибори як один зі шляхів виходу з політичної кризи запропонував українській владі Європарламент. Відповідний пункт міститься у резолюції за результатами Вільнюського саміту ЄС, яка стосується й офіційного Києва. Також євродепутати у цьому документі висловили підтримку мітингарям на Майдані Незалежності, засудили насильство щодо них збоку міліції та закликали всі сторони до стриманості. Європарламент запропонував якнайшвидше ухвалити угоду про безвізовий режим для громадян України та розробити механізм протидії тиску Росії. Після голосування за резолюцію разом із прапорами ЄС підняли й українські національні знамена.

  Ребекка Хармс, євродепутат від Партії зелених: «Ми також вирішили, що члени Європарламенту можуть поїхати в Україну й провести переговори з колегами з Верховної Ради. Закликаю усіх скористатися цією можливістю і найближчим часом сформувати делегацію».

  Тим часом, Президент Росії Володимир Путін у посланні до Федеральних зборів заявив, що Кремль не тисне на Україну. Також він зазначив - Москва готова продовжити переговори на експертному рівні щодо формату участі Києва у Митному союзі.

  Володимир Путін, президент Росії: «Еще до всех этих проблем начиная с мая текущего годаУкраина изъявила желание и присутствовать на всех собраниях тройки в качестве наблюдателя. учвствовать в дискуссиях и неоднократно заявляла о своей заинтерисованности о присоединении к отдельным соглашениям таможенного союза. мы ничего никому не навязываем, но если у наших друзей есть такое желание, мы готовы продолжать работу по таможенному союзу на экспертном уровне».

  Головний дипломат ЄС - Кетрін Ештон - порадила українській владі не шукати, звідки отримати фінансову допомогу, а вирішити економічні проблеми за рахунок залучення іноземних інвестицій. Також за результатами зустрічі з президентом Віктором Януковичем, вона висловила впевненість, що глава держави хоче підписати угоду про Асоціацію, але ще не визначився з конкретним часом.

  Кетрін Ештон, Верховний представник ЄС із зовнішньої політики: «Янукович дав мені чітко зрозуміти, що підпише Угоду про асоціацію з ЄС. Він також говорив про те, що за короткий термін не розв'язати економічних проблем, з якими зіткнулася країна. І моя особиста думка - лише підтримкою Євросоюзу усіх накопичених питань не вирішити. Треба розробити чіткий економічний план дій, який би допоміг залучити інвестиції в Україну. Про це я планую говорити з першим віце-прем’єром Сергієм Арбузовим, який вирушив до Брюсселя для нових перемов».

  Аналіз відносин України з Євросоюзом і Росією через призму заяв Ештон і Путіна став однією з головних тем британського суспільного мовлення Бі-Бі-Сі. Американський телеканал Сі-Ен-Ен зазначає, що переговори між владою, опозицією та закордонними дипломатами про майбутнє євроінтеграції України значно ускладнюють постійні атаки на Майдан збоку міліції. Його журналісти подають підбірку реакцій із усього світу із засудженням спроби силового придушення протесту вночі 11-го грудня. Російський державний телеканал "Росія-24" переконує - Україна починає тріщати по регіональних швах. Його журналісти протиставляють Захід і Київ - Криму. Підсумовують так - криза поглиблюється, конкретних домовленостей про формат переговорів поки немає.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  На Євромадані влаштували «чистий четвер» [відео]
  Наступний матеріал
  Суд відпустив 4 активістів затриманих на Банковій та КМДА [відео]
  Теги:
  Loading...