neftegaz.ru

ЄС думає над забороною поставок обладнання "Газпрому" - Ъ

  Євросоюз розглядає можливість розширення санкцій проти Росії, розширивши «чорні списки» осіб та компаній, а також заборонивши поставки деяких видів устаткування до РФ.

  Про це у середу пише "Коммерсантъ" з посиланням на свої джерела.

  За даними видання, міністри закордонних справ ЄС, які зберуться 29 січня, можуть рекомендувати лідерам ЄС розширити обмежувальні заходи проти Москви.

  При цьому заборонeна поставки обладнання для газової галузі можуть ввести, навіть незважаючи на залежність Європи від поставок російського газу.
  "Більшість країн ЄС солідарні в тому, що Росія повинна нести відповідальність за нинішню ескалацію в Україні. Якщо санкції будуть застосовані до газової галузі, це стане ударом по "Газпрому" і його діючих проектах з освоєння шельфу Сахаліну. Крім того, у російських компаній немає технології великотоннажного скраплення газу, і, якщо доступ до неї буде закритий, майбутнє всіх запланованих СПГ-проектів опиниться під загрозою", - пише Ъ.

  У той же час, джерела газети стверджують, що питання відключення Росії від міжбанківської системи SWIFT розглядатися не буде.

  Остаточне рішення з питання санкцій, як очікується, буде прийнято 12 лютого.

  Попередній матеріал
  Ірландія ратифікувала Угоду про асоціацію з Україною
  Наступний матеріал
  Гайдай: Навчання російської армії поблизу кордонів України – елемент інформаційної війни

  Рішення щодо SWIFT зруйнує позицію Росії – Чалий

  Лідери країн Євросоюзу закликали Раду ЄС розглянути розширення санкцій проти Росії

  Нємцов: Путін боїться не санкцій, а падіння власного рейтингу

  Рубль знову почав падати в очікуванні санкцій