Фото andlil.com

ЄС дозволив постачати зброю іракським курдам

  Європейський Союз дозволив країнам-членам постачати озброєння іракським курдам, які б‘ються із бойовиками із радикального угрупування "Ісламська держава".

  Як передає DW з посиланням на верховного представника ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон, на позачерговому засіданні в Брюсселі посли країн ЄС вирішили, що окремі країни ЄС можуть поставляти військове устаткування іракським курдам за погодженням з урядом в Багдаді.

  Між тим, як зазначає Reuters з посиланням на дипломатичні джерела, учасники зустрічі не змогли виробити єдиної позиції з даного питання: деякі країни виступають категорично проти поставок зброї, інші, наприклад Франція, Італія і Чехія, схвалюють їх. Німеччина в даний час розглядає питання про відправку іракським курдам такого військового спорядження і техніки, як каски, бронежилети, броньовані машини і прилади нічного бачення. Федеральний уряд теж не виключає можливості поставок зброї.

  Раніше постачати озброєння курдам почали США.

  Збройне протистояння бойовиків "Ісламської держави" з іракськими військовими і курдськими угрупуваннями самооьорони траває вже понад місяць. Ісламісти захопили значні території на півночі Іраку та просуваються вглиб країни.

  За час протистоянь загинули понад дві тисячі мирних жителів. Тисячі іракців та курдів змушені переховуватися в горах без запасів їжі та води.

  Попередній матеріал
  МВС розслідуватиме зловживання при закупівлі "Хюндаїв"
  Наступний матеріал
  Росія засекретить інформацію про запаси нафти та газу
  Теги:
  Loading...