5.ua

ЄП почав розгляд ситуації в Україні [відео]

   

  За даними ЗМІ, власні варіанти документа запропонували всі сім політичних груп Європарламенту. Відрізняються проекти подробицями, але у більшості міститься підтримка учасникам протестних акцій, засудження проявів насильства, вимоги відпустити затриманих активістів і розслідувати порушення прав людини в Україні. Також Європарламентарі відзначають необхідність надання ЄС політичної та економічної підтримки Україні для розв’язання кризової ситуації. У кількох проектах резолюції - йдеться про можливість запровадження адресних санкцій проти українських можновладців.

  Ребекка Гармс, депутат Європарламенту: «На жаль, маю зазначити: для того, щоби Євросоюз серйозно замислився над майбутнім України, знадобилися смерті мітингарів. Для уникнення подальшої ескалації насильства , ми маємо надіслати до Києва постійну спостережну місію. Лікарі не можуть надати адекватну допомогу пораненим, деяких людей просто після операцій викрадають невідомі. Якщо Україна скотиться для громадянської війни - це буде катастрофа для Європи».

  Гі Верхофстадт: «Ми вже випустили чимало прес-релізів і промов щодо України. Але  жодної стратегії я не бачу. Жодної дієвої стратегії, що може змінити справи в Україні і зупинити насильство. На мою думку, у першу чергу необхідно - "зарядити зброю". Тобто підготувати точечні санкції проти окремих членів режиму - зокрема заборону в’їзду до Європи і замороження рахунків. А вже потім - якщо Янукович не випустить протестувальників і не оголосить дострокові вибори,  не відновить конституцію 2004-го року, тоді прийде час застосувати ці  санкції».

  Анджей Северин: «Україна сама не може зупинити цю кризу і їй необхідна допомога ЄС. Однак, я вважаю, що санкції - крайній захід. І найважливіше - запропонувати Україні економічний і фінансовий пакет допомоги, співмірний з тим, що обіцяла Росія. Ми маємо дати Україні чесний вибір ЄС та Євразією».

  Попередній матеріал
  Суд продовжує відкладати розгляд апеляцій активістів з Грушевського
  Наступний матеріал
  Завершилася зустріч Ештон з Януковичем
  Теги:
  Loading...