Єгипетські курорти знижують ціни щоб повернути туристів

  Напівпорожні пляжі, готелі та ресторани. Туристична галузь Єгипту досі оговтується від кризи. Щоби повернути наляканих революцією відпочівальників, готелі курортного Шарм-ель-Шейха погодилися знизити ціни майже на третину.

  До прилавків на Старому базарі Шарм-ель-Шейха покупців заманюють чи не усіма мовами світу.   

  Продавець: "Welcome! Привет, друг! Кохаю, сумую".

  Ще донедавна на ринкових провулках яблуку ніде було впасти. Нині - туристи на вагу золота, розповідає Саїд. Він уже кілька років торгує сувенірами з піску і на заробіток ніколи не скаржився. Та після революції його продажі впали удесятеро.

  Саїд, продавець сувенірів: "Покупців немає вже три місяці. Зараз за день я можу заробити лише собі на їжу. А мені ще й за оренду платити. Не знаю, як бути. Про прибутки ми взагалі забули". 

  Після подій у Каїрі, життя завмерло не лише на ринку Шарм-ель-Шейха, а й на його курортах. Місце під сонцем на єгипетських пляжах є для кожного. Лежаки пустують, аніматори нудьгують. Готелі Шарм-ель-Шейха туристами заповнені лише на третину.   

  Олена Боброва з Курська приїхала на Червоне море вже учетверте - та обімліла.

  Олена Боброва, туристка: "Народу вообще не было! Была пустыня Ханаанская. Ужасно скучно! Один-два человека. Вечером темно, никого нет! Я была крайне удивлена после прошлого года, когда все висели, огни горят, народ гуляет!"

  Готель, де зупинилася Олена Василівна, до революції на тиждень приймав до трьох тисяч гостей. Після заворушень - лише три сотні. Щоби разом з туристами не розбігся і персонал, держава заплатила і всім, відправленим у вимушену відпустку.

  Індра, масажист: "Так, офіційну зарплату нам зберегли. Але я масажист, і більша частина мого доходу - це гонорари. Якщо до зими у найгірші дні я мав 5-6 клієнтів. То тепер вважаю, що мені пощастило, якщо заманю на масаж двох гостей на день". 

  Щоби повернути туристів якомога швидше, туроператори згодилися знизити ціни на відпочинок. 

  Хакан Кавалчі, представник туроператора: "Ціни різняться від готелю до готелю. Але в середньому ми пропонуємо знижку від 30 до 40 відсотків. Тур на тиждень, який раніше коштував 800 доларів, тепер - 500 доларів чи навіть дешевше".

  В українських турфірмах констатують: такими знижками туристів на Червоне море не заманити. За час революції вони встигли переорієнтуватися на альтернативні напрямки - Ізраїль та Шрі-Ланку.

  Представник туроператора: "Вспоминая годы, когда в Египте проходили терракты, лет 5 назад они были в Египте, в тот момент отели отреагировали совершенно по-другому. Были акции, при которых люди ехали, потому что отели упали на 50%, была очень дешевая цена. Сейчас она дешевая, но нет чтобы тот поток, что был, вернулся в страну".

  Вполовину знижувати ціни менеджери готелів та туроператори поки що не готові. Кажуть: і так зазнали значних збитків. Натомість, усі сили кидатимуть на безпеку. Вже готові закупити захисні сітки від акул та встановити обмежувачі швидкості на туристичні автобуси.

  Водій: "Тепер водії автобусів не зможуть розігнатися більше, ніж на 100 кілометрів за годину. Це має значно знизити кількість ДТП. Віднині всі туристи можуть бути впевнені у своїй безпеці".

  Програма-максимум для єгипетських туроператорів - вийти на рівень минулого року. Тоді на курортах Червоного моря відпочило близько 15-ти мільйонів туристів. Понад 400 тисяч із них - українці.

  З Єгитпу, Марія Коренюк, Юрій Підлісевич, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  У Каїрі побились прихильники і противники Каддафі
  Наступний матеріал
  На аукціоні Крістіс не змогли продати діамант вартістю у 15 млн. дол.
  Теги: