Єгипетська опозиція скликає на завтра мільйонний марш протесту

  Мільйонний марш протесту скликає на завтра у Каїрі опозиція Єгипту. Антипрезидентські акції не вщухають сьомий день поспіль. Під їхнім тиском глава держави Хосні Мубарак зважився на серйозні кадрові зміни.

  Сьогодні новопризначений прем`єр оголосив склад свого Кабінету міністрів. Урядовці уже склали присягу. Але новий уряд складається здебільшого з давніх соратників глави держави. Цим вкрай обурені демонстранти. На вулицях великих міст не вщухають протести - попри комендантську годину. За сім днів у сутичках в Єгипті загинули 150 людей.

  Гелікоптери у повітрі і танки на вулицях не спиняють демонстрантів. Народне протистояння триває вже сьомий день поспіль. Люди вимагають відставки президента Хосні Мубарака, який керує країною вже понад тридцять років. Він усю відповідальність покладає на уряд, який має запровадити економічні реформи задля поліпшення ситуації у країні, та розпочати діалог з опозицією. Люди на заклики влади не зважають і пропонують усім небайдужим долучитися до протестів. 

  Протестувальник: "Я закликаю єгиптян з усієї країни прибути до столиці на протести. Сюди на площу Тахрір. Не бійтеся, армія з народом. Ми разом вимагатимемо відставки Хосні Мубарака".

  Щоби вгамувати демонстрантів, влада повертає на вулиці столиці правоохоронців. Вони мають допомагати військовим перевіряти транспорт на блокпостах. Поліція дратує протестувальників ще більше, ніж військова техніка.

  Протестувальник: "Вони не мають права бути тут і носити мундир, вони частина корупційного режиму. Це злочинці, як і влада. Правоохоронці стріляли в людей".

  Туристи масово тікають з неспокійної країни. Уже на рідній землі вони розповідають, як день і ніч там лунають постріли.

  Турист: "Ми чули у кімнаті готелю, як на вулиці стріляють і розриваються газові гранати. Ці звуки лунали цілу ніч, було дуже лячно. Нарешті ми вдома".

  Турист: "Я провів там лише два дні відпустки, адже залишатися у Єгипті небезпечно. І дуже зрадів, коли з`явилася можливість вилетіти. Ті, хто не поспішає повертатися додому, не до кінця розуміють, що коїться. Люди, жодні піраміди не коштують життя, їдьте звідти!"

  Про негайну евакуацію своїх громадян оголосили вже Німеччина, Велика Британія, Японія, Туреччина, Таїланд та Сполучені Штати.

  Громадянка Великої Британії: "Ми працюємо у нафтовій галузі. Компанія розпочала евакуацію працівників. Першими полишають Єгипет жінки і діти, потім чоловіки. Ми ще чекатимемо на нашого тата".

  Світова спільнота закликає Хосні Мубарака утриматися від застосування сили проти демонстрантів. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з єгипетським президентом попросила забезпечити в країні свободу зібрань та інформації. Як відомо, у Єгипті вимкнений інтернет, з перебоями працює мобільний зв`язок і заборонена робота новинної мережі Аль-Джазіра. Голова держдепартаменту США Гілларі Клінтон закликала Хосні Мубарака  до організованої передачі влади у країні і створення там демократичного уряду.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Криза у Єгипті провокує паніку на валютному та нафтовому ринках
  Наступний матеріал
  У Казахстані відбудуться дострокові президентські вибори
  Теги: