Єгипетська армія закликає до припинення заворушень

  Загострення ситуації у єгипетській столиці. Там розпочалися масові сутички. Маніфестантів, які на площі Тахрір вимагають відставки президента Хосні Мубарака, атакували прихильники глави держави. Останніх, за даними телеканалу Скай Ньюз, близько 20 тисяч.

  Деякі прихильники президента в`їхали на площу верхи на конях і верблюдах. Водночас телеканал Аль-Джазіра повідомляє, що це - представники силових структур у цивільному. Вони палками й батогами розганяли учасників антипрезидентського протесту. Опоненти Мубарака забарикадувалися вантажівками і кидають у суперників каміння. Є потерпілі, однак їхню кількість поки не уточнюють. Парламент Єгипту призупинив роботу - поки заворушення у країні не завершаться. Розпуск парламенту є однією з вимог єгипетської опозиції. Демонстранти вказують на численні порушення під час його формування у грудні 2010 року.   

  Під час жорстких сутичок між прихильниками та опонентами президента Хосні Мубарака армія  тримається осторонь і не намагається розборонити учасників заворушень. Агенція Ройтерз повідомляє, що під час сутичок постраждали десятки людей, зокрема знімальна група телеканалу "Аль-Арабія".

  Вранці єгипетська армія, яка зберігала нейтралітет, закликала протестувальників розійтися, щоби країна повернулася до нормального життя. Військові командувачі заявили, що демонстранти уже досягли свого і тепер мають сприяти мирному врегулюванню ситуації. Однак опозиціонери відмовилися піти, поки глава держави не подасть у відставку.

  Ізмаїл Етман, речник єгипетської армії: "Ви почали з того, що вийшли на вулиці з вимогами. Тепер у ваших силах відновити нормальний стан речей. Вас почули і зрозуміли. А тепер ваша армія закликає - ідіть додому. Поверніться до нормального життя, щоби дати змогу виконати ці вимоги мирним шляхом".

  Айман Нур, лідер єгипетської опозиції: "Це дуже неприємні для нас заяви. Адже ми не досягли того, заради чого боремося - президент не збирається подавати у відставку". 

  Сам Хосні Мубарак, який править країною уже три десятиліття, напередодні виступив із телезверненням до народу. Він заявив, що посаду не залишить, але виставляти свою кандидатуру на наступних виборах у вересні - не буде. До цього часу єгипетський лідер хоче запровадити кілька кардинальних реформ, зокрема, встановити для глави держави максимальний термін правління. Масові акції протесту тривають у Єгипті з 25 січня 2011 року. Майже одразу вони переросли у заворушення, під час яких, за різними даними, загинули від 150 до понад 300 людей.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Каїрі відбулись зіткнення між прихильниками і противниками Мубарака
  Наступний матеріал
  Президент Ємену пообіцяв не залишатись на наступний термін
  Теги: