Єгипет знову у протестах

  Єгипет знову у протестах. Попри погрози влади карати усіх, хто наважиться вийти на вулиці, та блокування інтернету - єгиптяни пішли протестувати. З різних міст надходять повідомлення про сутички із поліцією.

  Єгиптяни не здаються. Попри погрози влади - люди виходять на масові акції протести. Не стали на заваді навіть відсутність мобільного зв`язку та блокування інтернету. Демонстрації відбуваються відразу у кількох містах: столиці Каїрі, Александрії, Суеці та Асвані. Не зважаючи на інформацційну блокаду очевидці знаходять можливості повідомляти про сутички із поліцією. Агенція Рейтерс рясніє повідомленнями про те, що правоохоронці застосовують сльозогінний газ проти протестувальників.

  Протестувальник: "Ми проти цього режиму - режиму корупції".

  Дух протестувальників напередоні підняв колишній опозиціонер - Мохаммед Ель-БарадеЇ. Він відомий світу як нобелівський лауреат і екс-голова міжнародної агенції з атомної енергії. вчора він повернувся на батьківщину і заявив про готовність очолити демонстрації у Каїрі.

  Мохамед Ель-Барадеї, лауреат Нобелівської премії миру та екс-голова МАГАТЕ (міжнародної агенції з атомної енергії): "Ми вкотре вимагатимемо від влади змін. Вона має дослухатися до народу і  негайно вирішити ситуацію"

  Підтримати протестувальників Аль-Барадеї не судилося - на заваді стала поліція. Правоохоронці перекрили шлях колишньому опозиціонеру, і він не зміг долучитися до акції протесту поблизу президентського палацу у Каїрі. 

  Протести в Єгипті розпочалися три дні томУ. Людей надихнула так звана жасминова революція, коли через народне повстання втік президент. Єгиптяни, так само як і тунісці, протестують проти високих цін і безробіття. проте мирні демонстрації переросли у сутички  із поліцією. Жертвами заворушень  стали щонайменше семеро людей. сотні - зазнали поранень. за участь у мітингах опозиції - затримали близько тисячі активістів.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Пільговики і надалі безкоштовно їздитимуть у столичному метро
  Наступний матеріал
  В Албанії масові антиурядові протести
  Теги: