Яскравою акцією попрощалися чехи зі своїм президентом Клаусом

  Яскравою акцією попрощалися чехи зі своїм президентом Вацлавом Клаусом. В останній день його каденції - вони спалили на вулицях Праги опудало глави держави.

  Участь у акції взяли близько трьох сотень людей. Вони пройшли маршем до Карлова Мосту, несучи зображення президента. Потому - підпалили опудало і скинули у води Влтави. Нагадаємо, Вацлав Клаус очолював Чехію - десять років поспіль. Цієї ночі - його повноваження закінчилися. На початку тижня - верхня палата парламенту подала до Конституційного суду країни скаргу на Клауса. Його звинуватили у державній зраді, зокрема у захисті корумпованих можновладців. Якщо судді визнають скаргу небезпідставною, Клаусу загрожує позбавлення усіх екс-президентських привілеїв - пенсії, службового авто і охорони. Новим президентом Чехії за результатами виборів став Мілош Земан.

  Перший чех: "Правління Клауса нарешті закінчилося. Тож ми вирішили, що замість традиційного опудала, яке щороку палять на честь початку весни - цьогоріч варто спалити зображення екс-президента".

  Другий чех: "Цей ритуал - наш спосіб сказати: ми раді, що Клаус пішов, і сподіваємося, що він не повернеться у чеську політику".

  Попередній матеріал
  Вулкан Тангкубан Праху прокинувся в Індонезії
  Наступний матеріал
  На конклав до Ватикану зібралися кардинали
  Теги:
  Loading...