Японська влада відкрила доступ до зони відчудження біля "Фукусіми"

  Японська влада відкрила доступ до кількох містечок у 20-ти кілометровій зоні відчуження навколо атомного комплексу "Фукусіма". Уряд стверджує, що рівень радіації там невисокий, й дозволив місцевим мешканцям оглянути покинуті домівки.
  Проте, залишатися на ніч у своїх помешканнях їм поки що заборонено. Не відновлено й постачання електроенергії та води до житлових кварталів. На вулицях лежать гори сміття, які принесли сюди хвилі руйнівного цунамі. Через високий рівень радіації відразу ж після катастрофи комунальники не встигли прибрати їх. Нагадаємо, потужний землетрус стався біля узбережжя Японії 11 березня минулого року. Він спричинив цунамі, яке пошкодило атомні станції комплексу "Фукусіма". Аварію на японській АЕС назвали наймасштабішою за останні чверть століття, а з 20-ти кілометрової зони навколо неї відселили всіх місцевих мешканців.

  Садаму Цунакава, місцевий мешканець: "Наше містечко жило від прибутків із сільського господарства. Нам дозволили приїжджати сюди, але влада не каже, коли ми знову зможемо збирати врожай на своїх полях. Від цього залежить, чи відновиться місто після стихійного лиха. Але молодь, в будь-якому разі, наврядчи повернеться сюди".
  Попередній матеріал
  Олланд та Саркозі вийшли до 2-го туру виборів президента Франції
  Наступний матеріал
  Азербайджанська опозиція провела мітинг протесту
  Теги: