5.ua

Японія вирішила надати Україні допомогу $1,5 млрд

  Японія готова розширити економічну співпрацю з Україною і надати фінансову допомогу. Про це йшлося на зустрічі Міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети з представниками Посольства Японії в Україні 17 квітня.

  "Японія вирішила надати Україні допомогу на загальну суму до 150 млрд японських ієн (близько $1,5 млрд). Якщо говорити про співпрацю, то хочу зазначити, що наші відносини за останні два місяці просуваються дуже добре: з лютого 2014 року обмін товарами збільшився: експорт на 35% та імпорт на 20%",-  сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката.

  Сторони обговорили деталі щодо одного з напрямків співпраці, а саме – проект модернізації Бортницької станції аерації у м. Києві. Йдеться про кредит у рамках програми Офіційної допомоги розвитку на суму до 110 млрд японських ієн (близько 1,1 млрд доларів США).

  Під час зустрічі представники України та Японії проаналізували розвиток українсько-японської співпраці у рамках СОТ, а також стан підготовки до підписання Угоди про лібералізацію, сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Японією. Підписання цієї Угоди зараз планують на

  "Ми щойно повернулися з Вашингтону, де були зустрічі з представниками МВФ і Світового банку. Ми близькі до підписання Меморандуму з МВФ про позику стенд-бай (stand-by credit). Ми виконали усі попередні умови й очікуємо рішення до кінця цього місяця. Світовий банк збільшив свій портфель в Україні ушестеро й наразі триває інтенсивна робота із залучення цих коштів в Україну", – зауважив Павло Шеремета.

  Міністр також наголосив, що нещодавно прийнятий Закон про держзакупівлі, розроблений Мінекономрозвитку разом із громадськими активістами, за висновками світової спільноти є безкорупційним. Тепер  основними напрямами роботи Міністерства стануть просування експорту й залучення інвестицій, і в цьому досвід Японії може бути неоціненним для уряду України

  "Модель, яка використовувалася ще у 60–70-ті роки Міністерством промисловості і міжнародної торгівлі Японії і пізніше була скопійована найуспішнішими країнами Південно-Східної Азії, є також дуже корисною і для України", – зазначив Павло Шеремета.

  Попередній матеріал
  Жертвами супертайфуна "Хайян" на Філіппінах стали понад 6 тисяч людей
  Наступний матеріал
  Пошукова ініціатива Майдану обіцяє винагороду за інформацію про зниклих