Японія вшановує роковини ядерного бомбардування Хіросіми

  Сумну річницю відзначають у Японії. Рівно 69 років тому, під час Другої світової війни, американський літак скинув атомну бомбу на місто Хіросіма.


  Тоді загинули до 140-ка тисяч людей, ще 60 тисяч стали жертвами атомного бомбардування Нагасакі трьома днями пізніше.

  Вшанувати пам’ять загиблих у меморіальному Парку Миру зібралися близько 45 тисяч людей з багатьох куточків світу. Рівно о восьмій п’ятнадцять – це точний час падіння бомби – вони провели традиційну хвилину мовчання. Перед учасниками церемонії виступив прем’єр Сіндзо Абе. Він пообіцяв: Японія зробить усе можливе, щоби атомні бомбардування більше не повторилися ніколи і ніде у світі.

  "Я клянуся докласти усіх можливих зусиль, щоби звільнити світ від атомної зброї і уникнути повторення жахіть, які вона несе", – заявив Сіндзо Абе.

  Мер Хіросіми Кацумі Мацуї звернув увагу на погіршення ситуації з безпекою у світі: "Японці – це єдина нація у світі, що зазнала атомного удару. У сучасному світі безпекова ситуація стає дедалі тривожнішою, і наш уряд мусить усвідомити: Японії вдалося прожити 69 років без війни лише завдяки миролюбній політиці, затвердженій у нашій конституції".

  Попередній матеріал
  У Попасній затримали 15 терористів
  Наступний матеріал
  По Донецьку завдали авіаудару - міськрада