Японія потерпає від потужного тайфуну

  Японія потерпає від потужного тайфуну Талас. Негода уже спричинила повені та зсуви ґрунту майже на всій території країни. Мешканців узбережних районів евакуюють углиб островів Хонсю та Хоккайдо. Особливі заходи безпеки запроваджені в регіоні Тохоку. Там ще тривають відновлювальні роботи після землетрусу й цунамі 11-го березня.

  Вітер швидкістю сто вісімдесят кілометрів за годину й потужні зливи приніс із собою тайфун Талас до Японії. Через повені та зсуви ґрунту місцева влада закрила кілька автомагістралей на південному заході країни. Рятувальники закликають мешканців постраждалих регіонів не виходити на вулицю і готуватися до того, що тайфун вируватиме упродовж кількох днів.

  Японці: "Цей дощ є надзвичайно потужним. Такі зливи рідко трапляються у нашому регіоні".

  Японці: "Усі тайфуни є вкрай небезпечними. А цей є особливо потужним. Чесно кажучи, мені справді страшно".

  Тисячі мешканців узбережних районів через високі хвилі евакуюють до тимчасових притулків. Також відселяють людей, домівки яких розташовані поблизу великих річок на острові Хоккайдо. Місцеві водойми почали виходити з берегів.

  Евакуйований: "Мені вдалося врятуватися, коли вода вже піднялася до ґанку мого будинку. Повінь розпочалася раптово і швидко поширювалася".

  Тайфун "Талас" рухається зі швидкістю десять кілометрів за годину з півдня на північ Японії. Тому, за словами метеорологів, від негоди постраждають майже всі мешканці двох головних островів. Під загрозою опинилися й відновлювальні роботи в регіоні Тохоку, зокрема, на атомному комплексі "Фукусіма", який постраждав від березневих землетрусу й цунамі. Після Японії, згідно з висновками фахівців, тайфун дістанеться Далекого Сходу Росії. На території східних районів Хабаровського та Приморського країв й у Сахалінській області очікують на потужні зливи, грози і штормовий вітер.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Вікілікс" виклав в інтернет усі наявні листи посадовців США
  Наступний матеріал
  Пройшов конкурс кінопроектів, які отримають державну підтримку
  Теги: