Японія попросила МАГАТЕ про допомогу [репортаж, відео]

  Міжнародна агенція з атомної енергії має вислати команду фахівців для ліквідації надзвичайної ситуації на атомній електростанції "Фукусіма-1". Там стався другий за останні три дні вибух водню. Рятувальники намагаються відновити систему охолодження реакторів на АЕС, щоби не допустити ядерної катастрофи після руйнівного землетрусу та цунамі.

  Водночас експерти у галузі атомної безпеки запевняють - повтор Чорнобильського сценарію у Японії малоймовірний, оскільки тамтешні станції будували за більш високими стандартами.

  ***

  У понеділок на АЕС Фукусіма-1 стався другий за три дні вибух водню - на третьому енергоблоці. Постраждали одинадцятеро людей. Японська влада стверджує, що реактор не пошкоджений і загрози підвищення рівня радіації немає. Водночас, є ризик нових вибухів. На другому реакторі електростанції рівень води знизився настільки, що частково відкрилися стрижні із ядерним паливом. Щоби знизити тиск у блоці, інженери почали випускати пару.  

  Юкіо Едано, генеральний секретар Кабінету міністрів Японії: "Що стосується ситуації на другому реакторі. Система охолодження там також вийшла з ладу, тому операція з охолодження паливних стрижнів морською водою триває. Певний час у нас були проблеми з помпою - вона не працювала. Рівень води почав падати і стрижні оголилися. Утім, це тривало недовго. Зараз обладнання у нормі, інженери закачують морську воду".  

  Вибух на першому реакторі Фукусіми-1 стався у суботу. Тоді постраждали четверо працівників АЕС. Роботу на станції зупинили. А влада почала обмежувати постачання електрики. Японія звернулася до Росії із проханнями надати пальне - газ та вугілля. Москва направила до зони лиха 200 тисяч тонн скрапленого газу, а також фахівців із Росенергоатому та Інституту безпечного розвитку атомної енергетики. Поки що експерти стверджують, що рівень радіації на Далекому Сході у нормі і загрози його підвищення немає. Переймаються ситуацією навколо японських АЕС і європейські урядовці.

  Ніколас Берлакович, міністр з питань екології Австрії: "Люди у Європі, зокрема в Австрії, занепокоєні. Вони не знають, як би ми діяли за подібних обставин, і чи є загрози для європейських АЕС. Тому я скликав раду міністрів екології країн ЄС - щоби разом обговорити можливі ризики для європейських атомних станцій і заспокоїти людей".  

  Наталі Косюшко-Морізе, міністр з питань екології Франції: "На жаль, ми не маємо повної інформації про те, що зараз відбувається у Японії. У цей момент необхідна консолідація у Європейському союзі. Добре, що фахівці мають змогу зібратися і обговорити нинішню кризу".  

  У радіусі понад 20-ти кілометрів навколо станції евакуювали населення, загалом - більше двохсот тисяч людей. 22 людини шпиталізовані із підозрою на радіоактивне опромінення. Причиною аварії на АЕС Фукусіма-1 стало стихійне лихо. У п`ятницю дев`ятибальний землетрус пошкодив основні генератори системи охолодження, а потім - 10-метрова хвиля цунамі знищила резервну систему живлення.

  Олена Кричковська, 5 канал

  Попередній матеріал
  Феттель продовжив контракт з "Ред Бул" на 4 роки
  Наступний матеріал
  Лівія: війська Каддафі на танках увійшли до Західного міста Зуара
  Теги: