luxfon.com

Японія намагається подолати мораторій на вилов китів

  Японія намагається скасувати мораторій на вилов китів та виступає проти створення заповідної зони для китів у Атлантичному океані

  У Словенії сьогодні, 24 жовтня, розпочалася зустріч Міжнародної китобійної комісії, на якій Японія пропонує дозволити обмежений вилов китів у територіальних водах, повідомляє видання DW.

  Для цього треба припинити дію мораторію на комерційний китобійний промисел, який був чинним впродовж останніх 30 років. Як вказують наукові дані самої комісії, кількість особин деяких видів китових відновилася за останній час. "Мораторій на комерційний вилов китів має і може бути скасовано з огляду на дані щодо резервів, що спираються на надійні наукові докази", – йдеться у заяві Японії.

  Також Японія протестує проти створення заповідної для китів зони у південній Атлантиці. Цю ідею висунула група країн регіону, включно з Аргентиною та Бразилією, за підтримки ЄС.

  Наприкінці 2015 року Японія відновила вилов китів у антарктичних водах "з науковою метою" попри те, що Міжнародний суд у 2014 році визнав діяльність Японії такою, що зловживає винятковим правом вилову в цілях науки. За останні місяці японські китобої виловили близько 300 китів.

  Нова Зеландія розкритикувала діяльність японської сторони. "Очевидно, що заявлені Японією дослідницькі цілі можуть бути досягнуті і нелетальними засобами, і ми закликаємо Японію припинити свої летальні практики", – йдеться в заяві новозеландської делегації. Цю позицію поділяє Австралія, яка теж закликає до повного припинення вилову китів.

  Зустріч Міжнародної комісії з китового промислу відбувається кожні два роки. Крім Японії, проти мораторію на вилов китів традиційно виступають також Ісландія та Норвегія. Обидві скандинавські країни ведуть комерційний китобійний промисел в обмежених обсягах.

  Попередній матеріал
  Поліція викрила групу "чорних інспекторів", які продавали крадені елітні авто
  Наступний матеріал
  Дороге задоволення: Опалювальний сезон із новими цінами і правилами – аналіз

  Користувачів мережі зворушило відео, на якому кита від неминучої смерті врятувало власне дитинча

  В Індонезії загинули десятки китів