Японія через 100 днів після цунамі [сюжет, відео]

  Сто днів минуло після потужного природного катаклізму у Японії. Тоді у країні сталися потужний землетрус і цунамі, які призвели до багатотисячних людських жертв. Від наслідків найгіршої у японській історії трагедії - країна намагається оговтатися і досі.

  Через три місяці після удару землетрусу та цунамі - японське місто Кесеннума усе ще в руїнах. Найбільше постраждав порт. Велетенська хвиля підхоплювала багатотонні рибальські кораблі - і викидала їх далеко на берег. Нині перекинуті, розбиті човни - звичний елемент ландшафту міста, живе нагадування про руйнівну стихію. Щоб повернути усі плавзасоби на воду - знадобиться чимало зусиль.

  Кацунао Сузукі, робітник порту: "Кораблі повинні  бути у морі, працювати. Кожне зремонтоване судно - це ще один маленький крок до відновлення міста. Я прагну докласти усіх можливих зусиль, щоб допомогти у цьому".

  Найглобальніше завдання - повернути на воду найбільший корабель порту, риболовецьке судно "Акане Мару". Воно важить понад 400 тон. Хвиля цунамі викинула корабель на 100 метрів від лінії води. Щоби повернути корабель до роботи, знадобиться щонайменше три доби і спеціальна техніка. Після "Акане Мару" - настане черга рятувати близько двох десятків інших великих кораблів. Згодом - дійде черга і до риболовецьких човнів. Під час цунамі таких суден постраждала понад тисяча.

  Хірохіто Ікеда, власник корабля: "Цунамі та землетрус завдали великої шкоди місцевому порту. Наші кораблі хвилею винесло на берег і перекинуло. Багато людей працюють зараз, щоби повернути судна на воду. І це - лише перший крок на тривалому шляху відновлення міста".

  Руйнівний землетрус та цунамі - вдарили по Японії 11 березня цього року. Ці події - назвали найбільшою катастрофрю за історію країни. Загинули тисячі людей, ще більше - зниклих безвісти. Через природний катаклізм - сталася аварія на атомній електростанції Фукусіма-1. З її наслідками - фахівці не впоралися досі . 

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Сьогодні, до ста днів від японської трагедії, "5 канал" проводить марафон "Ланцюгова реакція". Авторські сюжети про березневі події, відеоматеріали пост-катастрофічного періоду, дискусійні студії. Це все дивіться починаючи з 19 години. 

  Попередній матеріал
  Лівійські повстанці не пристали на пропозицію влади
  Наступний матеріал
  Через секс-скандал пішов у відставку конгресмен
  Теги: