Як врятувати автоіндустрію - вирішує конгрес США (РОЗШИРЕНО)

  Порятунок автомобільної галузі - перший на порядку денному у перший робочий день конгресу США після того, як Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах. Обидві партії - і переможці, і переможені погоджуються, що автомобілебудування - одна з ключових галузей для країни. Проте виділити кошти на її порятунок буде не просто. Адже сторони по різному уявляють звідки саме повинні прийти гроші.
  Конгрес США повернувся до роботи. Уперше з дня виборів Президента політики зібралися, щоб обговорити ситуацію у сфері автобудування. Демократи, яких безумовно надихнула перемога однопартійця на президентських виборах, вимагають виділити 25 мільярдів доларів "великій автомобільній трійці" - Дженерал Моторс, Форд і Крайслер.

  Гаррі Рейд, сенатор США: "Ми бачимо, що справи у автоіндустрії можуть сильно погіршитися. А зниження ефективності галузі вплине на мільйони працівників у всій країні і спричинить уповільнення економіки у цілому. Зараз найкращий час для того, щоб працювати разом. Звичайно, ми можемо зачекати до січня, коли буде новий Конгрес та новий президент. Але краще почати вирішувати проблеми зараз".

  Не погоджуються з демократами республіканці. Вони вважають - 700 мільярдів доларів, які уряд виділив на порятунок економіки від фінансової кризи, не повинні піти у якусь конкретну газузь. Ці кошти, на думку республіканців краще спрямувати на Уолстріт. А автовиробникам хай допомагає Департамент Енергетичних програм. Адже саме проектування та виробництво економних та екологічних автомобілів повинно допомогти і автовиробникам.

  Дана Періно, речник Білого Дому: "Президент переконаний - ми повинні допомогти автомобільним компаніям. І ми повинні зробити так, щоб обидві партії - і республіканці, і демократи погодилися проголосувати. Проте це не повинні бути кошти з тих 700 мільярдів, які призначені для порятунку Уолстріту. У Сенаті не вистачить голосів, щоб ухвалити саме таке рішення".

  Нещодавно губернатори шести американських штатів закликали керівництво країни надати подальшу фінансову допомогу для автомобільної галузі. Від цього залежать чотири з половиною мільйона робочих місць для американців.

  Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  ТБ - головне джерело інформації для більшості українців,- опитування
  Наступний матеріал
  53 000 людей звільнять у американській корпорації "Сітігруп"
  Теги:
  Loading...