Як Токіо перетворилося з селища рибалок на мегаполіс [відео]

  Музей історії Токіо в Японії користуєтсся неабиякою популярністю. Столицею місто стало лише в другій половині XIX сторіччя. Музей розповідає про те, як селище рибалок перетворилося на культурний та економічний центр країни, з населенням у 13 мільйонів.

  Токіо в перекладі з японської означає східна столиця. Цю назву місто отримало у 1868 році. Високий статус, який відповідав назві, з`явився після того, як імператор Муцухіто переїхав сюди з Кіото. До цього місто мало назву Едо. 

  Наталія Жижко, 5 канал: "Цей музей дуже популярний як серед гостей, так і серед мешканців міста. Він поділений на три умовні частини, які допомагають зрозуміти, як маленьке селише рибалок перетворилося у величезний мегаполіс".

  Розділ "Історія" змальовує події, які відбувалися на цій території від палеоліту до сучасності. Потрапити до головної експозиції музею можна лише мостом Ніхомбасі. Він протягом кількох сторіч вважався географічним центром країни і всі відстані відраховувалися саме від цього місця. Міст веде до розділу Едо, в експозиції якого туристи затримуються найдовше.

  Саме макети найбільше зачаровують відвідувачів. До найменших дрібниць вони намагаються розгледіти розкішні палаци багатіїв та густонаселені квартали бідняків. Японець Сеньо Чіно приїхав до музею з міста Осака. Його, на відміну від більшості туристів, приваблюють не макети, а скромний будиночок у натуральну величину.

  Серед чисельних експонатів - транспортні засоби, які демонструють, як розвивалася одна з найбільших автомобілебудівних держав. У розділі "Токіо" багато раритетів, які свого часу стали втіленням передових ідей науки і техніки. В історичному музеї на 9 тисячах квадратних метрів розмістилися справжні манускрипти, зразки одягу, моделі приміщень у реальному масштабі.
  А за вікнами музею з"являються нові знакові місця, які чекають свого увічнення. Наприклад - пам`ятник собаці Хатіко, який став символом вірності в Японії. Пес дев`ять років приходив на одне й те ж місце, чекаючи господаря, який помер на роботі. Пам"ятник розташований біля Сібуя  - одного з найбільших перехресть у світі.

  З Токіо, Наталія Жижко, Олексій Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Йоахим Гаук став новим президентом Німеччини
  Наступний матеріал
  Чемпіонат з метання весільних букетів у Тернополі
  Теги: