5 канал

Як світ протистоїть терористичним загрозам сьогодення – експерт

У Німеччині влада досліджує можливості впровадження інтелектуального відеоспостереження

Терористичні дії напередодні та після свят мають певні елементи спланованості. Про це в ефірі "5 каналу" розповів експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олег Чабола.

"У терактах, що прокотилися різними країнами світу останнім часом, є елементи спланованості, тому що люди, які вчиняли той чи інший терористичний акт, фактично діяли не поодинці. Це не діяльність певної особи, а, скоріше, кола осіб чи навіть організацій, таких як "ІГІЛ", "Аль-Каїда", "Хамас" чи, можливо, "Соколів свободи Курдистану". Це не повний перелік організацій, які віднесені до терористичних.

За словами експерта, теракти в Ніцці та Берліні схожі, бо у Франції це збільшило підтримку радикалів, й у Німеччині спостерігається відповідна тенденція.

Щодо протидії терористичним загрозам, Олег Чабола розповів: "У Німеччині уже зараз міністр внутрішніх справ та інші політики піднімають питання щодо розміщення на певних землях системи відеонагляду, інтелектуального відеоспостереження, коли йде не просто фіксування, а й розпізнавання і певним чином звертання уваги на певні номери".

"У певних землях це вважається певним обмеженням свобод і проти цього можуть виступати виборці", – зазначив він.

На думку експерта, активізація терористичних організацій пов’язана з конфліктами в Сирії й Іраку, але теракт в Німеччині виокремлюється. Чому – дивіться у відео: 

Як повідомляв 5.ua, 8 січня 2017 року, в центрі Єрусалима, неподалік від стін Старого міста, вантажівка в'їхала у групу військовослужбовців, убивши щонайменше чотирьох і поранивши близько 15 осіб. Водій вантажівки, яким виявився палестинець зі Східного кварталу Єрусалима, "був нейтралізований". Правоохоронні органи Ізраїлю розцінюють напад як терористичний акт.

Попередній матеріал
Контрольовані Кремлем бойовики постійно підтримують градус напруги на фронті – армійці
Наступний матеріал
Керівником Нацрозвідки США став Ден Коутс, який активно критикував РФ
Теги:
Loading...

Теракт в Єрусалимі: США закликає світову спільноту дати чіткий сигнал щодо неприпустимості терористичних дій

Новорічний теракт у Стамбулі: встановлено особу терориста, жертвами якого стали 39 людей

Терористи "Ісламської держави" можуть застосувати хімзброю проти Британії - міністр безпеки

Терористична організація "Боко Харам" розгромлена на території Нігерії