Як святкували 8 березня в світі

  Подарунки, квіти, привітання - а також демонстрації та протести. Так світ віздначив - Міжнародний жіночий день. Тематичні заходи на честь свята відбулися у понад трьох десятках держав. Про те, як вітали жінок у різних куточках світу - далі у сюжеті.

  Більше, ніж квітів, цукерок та привітань у міжнародний жіночий день прекрасна стать прагнула рівноправності. Принаймні, так вважають кілька тисяч англійок, що вийшли 8го березня на лондонський міст Мілленіум. Акція, започаткована три роки тому у Руанді та Конго пеперосла у глобальний рух, і тепер щороку активістки країн усього світу організовують демонстрації з вимогами рівності для жінок і захисту їхніх прав. Виступи влаштовували саме на мостах, це символізує єдність жіноцтва. Цьогоріч - мешканки Британії - урізноманітнили свою акцію, випустивши в небо голубів - як заклик до миру в усьому світі.

  Б`янка Джаггер, активістка: "Ми живемо у 21му сторіччі, але все ще не здобули рівних прав для жінок. По усьому світові наші права постійно порушують, і з цим необхідно боротися".

  Схожі акції провели і у інших країнах світу. У Боснії - сотні жінок випустили у небо тисячі білих надувних кульок. У мусульманському Іраку, де ідея рівноправності жінок конфліктує з засадами шаріату представниці прекрасної статі  вийшли на вулиці з музикою та танцями. Мітинг за права жінок відбувся і у Росії.Там виступали, насамперед - за економічну рівність.

  Ольга Каменчук, директор дослідницького центру громадської думки:
  "Ми провели опитування населення. Хотіли дізнатися, чи достатньо, на їхню думку, жінки представлені у владних органах. Більшість росіян відповіла на це питання - негативно".

  Мішель Бачелет, голова організації "ООН-жінки": "Неодноразово ми чули заяви, що жінки - дуже важлива частина суспільства, Але досі на рівнях, де ухвалюють важливі рішення - жіноцтво представлене недостатньо. Йдеться, не лише про політику, а й про економіку. В урядах, місцевих органах влади, на вищих посадах корпорацій - досі домінує сильна стать. А це означає, що ми втрачаємо значну частину потенціалу суспільства".

  Втім, Восьме березня - це не лише заклики до рівності, а й подарунки та привітання. На пострадянському просторі - цей день був вкрай прибутковим для продавців квітів. Більшість чоловіків прагнула піднести коханим та рідним букет у подарунок. А у Франції - особливий подарунок отримали незаможні мешканки Парижу самотні матері, жертви насильства, безробітні, інваліди. Понад тисячі жінок за символічну плату зробили макіяж та зачіски у відомому салоні. А на додачу надали можливість домовитися про співбесіди, щоби влаштуватися на роботу

  Лючія Ірачі, засновниця салону: "Нашою метою було - допомогти усім цим жінкам, хоча б порадою. Проконсультувати щодо зачісок та косметики, пояснити, як почуватися гарними і впевненими у собі".

  Вікторія Ньюбіт, клієнтка: "Після візиту до салону краси я почуваюся повністю оновленою, і це просто прекрасно!"

  У Афганістані - до 8 березня спеціально для представниць прекрасної статі - відкрили інтернет-кафе. Його власники вважають: такий заклад просто необхідний, щоби місцеві жінки почувалися частиною великого світу і - водночас - не наражалися на образи та сексуальні домагання відвідувачів звичайних інтернет-кав`ярень.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кілька тисяч румунських шахтарів влаштували демонстрацію у місті Петросані
  Наступний матеріал
  198 річницю від дня народження Шевченка відзначають сьогодні у світі
  Теги: