pressemblem.ch

Як "русскій мір" вербує білоруських журналістів

  Білоруським кореспондентам пропонується за російські гроші "просувати ряд тем". Експерти вважають це впровадженням технологій "гібридних воєн" з боку Росії

  Медіаконсультант-роботодавець по скайпу пропонує білоруським журналістам гроші за публікацію заготовлених ним новин, а також роботу на інтернет-порталі politring, повідомляє видання DW.

  "Про створення цього нового сайту "як майданчика для обговорення нагальних проблем у державі" повідомив невідомий у Білорусі до травня 2017 року рух "Громадянська злагода", яким керує колишній опозиціонер Артем Агафонов. Поки ж на цьому сайті вже місяць "висять" статті про прояви фашизму в Білорусі", – наголошується в повідомленні.

  Про вербування повідомили два журналіста. Третім свідком став блогер Едуард Пальчіс. Він сам спровокував розмову з наймачем і опублікував матеріали свого розслідування.

  Один із білоруських журналістів на умовах анонімності повідомив, що до нього в скайп "постукалась" людина з пропозицією про співпрацю: "Я скидаю новину, ви пишете статтю на цю тему або можете перепублікувати на вашому сайті новину, яку ми скинемо, а я вам висилаю за це грошики".

  "За послугу з розміщення текстів темників наймач готовий платити дорожче, ніж за авторський матеріал – 50 доларів проти 20", – йдеться в повідомленні.

  Блогер Едуард Пальчіс вважає, що ситуація розвивається за прикладом України. "Там до захоплення Криму на російські гроші теж запускалися інформаційні проекти з нібито "майданчиками для дискусій" для пошуку агентів впливу "руского міра" серед населення, журналістів і політиків", – додав він.

  "Підкуп журналістів, вкидання фейкової інформації, створення організацій і сайтів - це впровадження технологій "гібридних" воєн, складова частина програми впливу Росії на союзників", – підкреслив медіаексперт Едуард Мельников.

  Попередній матеріал
  На Вінниччині від вибуху гранати загинув учасник АТО
  Наступний матеріал
  London Euromaidan: у столиці Британії на благодійному концерті збиратимуть гроші бійцям АТО

  Міноборони: Війна з Росією на Донбасі коштувала Україні $50 млрд

  Замість АТО: якою буде гібридна відповідь Києва на гібридну агресію Москви

  Ситуація в АТО нагнітається до вересня: експерт пояснив чому

  Нормандська четвірка: Порошенко заявив про важливість введення на Донбас миротворчої місії

  Експерт розповів, для чого РФ стягує до кордону з Україною дивізії та як їх озброює

  Окупанти перекидають ББМ на передню лінію фронту - Тимчук