Як пройшов перший день президента Обами (репортаж)

  Барак Обама завершив перший робочий день у Білому домі - скороченням зарплат та повторною клятвою на вірність народу. Як і очікувалося, новий президент зосередився на внутрішніх проблемах. А понад усе - на стані американської економіки. Зокрема, пообіцяв зменшити вплив лобістів в уряді.

  Розпочався перший робочий день Барака Обами - у церкві, як і велить традиція. Поруч із президентом - дружина Мішель, а також - родина віце-президента Джо Байдена та подружжя Клінтонів. Попри урочистості, служба була невимушеною - періодично у церкві навіть лунав сміх.

  Набравшися натхнення, президент узявся за роботу. Перш за все пообіцяв усунути від влади лоббістів, які просувають в уряді інтереси великого бізнесу. Потім - закликав до економії увесь Білий дім.

  Барак Обама, президент США: "У цей період надзвичайного стану в нашій економіці американські родини затягнули паски, так само має вчинити і Вашингтон. А тому я заморожую зарплати співробітників Білого дому. Ці зміни стосуватимуться і декого у цій кімнаті, тому я хочу висловити вам подяку за згоду і терпіння".

  Зарплату заморозять усім тим, хто заробляє понад 100 тисяч доларів на рік. Таких - у новій адміністрації кілька десятків. Серед них - речник Білого дому, керівник президентської адміністрації і радник з питань нацбезпеки. Барак Обама називає нові порядки - найсуворішими з тих, що коли-небудь існували у Білому домі. Схоже, що американці, які потерпають від економічної кризи, чекали саме на це.

  Брайан Вілсон, бізнесмен із Філадельфії: "Перші завдання? Я, як торговець нерухомістю, хотів би побачити, як він допомагатиме економіці. Чимало моїх клієнтів зараз на межі".

  Макс Спектор, гість із Чикаго: "Для мене економіка - це питання номер один. Потім, йому треба розібратися із ситуацією в Ґазі. Заради стабільності, можливо, звернути увагу на відносини з Кубою та Іраном".

  Перш ніж узятися за глобальні питання, новий президент покінчив із формальностями. У день інавґурації він збився, а тому мусив присягати удруге. Повторення церемонії - не обов`язкове, але в Білому домі вирішили перестрахуватися на випадок критики збоку опонентів.

  Склала присягу і Гіларі Клінтон. Майже одноголосно Сенат затвердив її на посаді держсекретаря. Кандидатуру пані Клінтон підтримали як демократи, так і республіканці. Відзначили її досвід як першої леді та плідну роботу в Сенаті. Поки Барак Обама долатиме внутрішні проблеми Штатів, Державному секретарю доведеться розбиратися із ситуацією на Близькому сході та ядерними програмами Ірану та північної Кореї.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Обаме пришлось повторно принимать присягу
  Наступний матеріал
  У Китаї стратять винуватців "меламінового скандалу"
  Теги:
  Loading...