світ
5.ua

У Великій Британії, Бразилії та Китаї - негода

  Відразу на кількох континентах вирує негода. Від холодів потерпає Китай, Бразилію після посухи випробовує повінь, а Велика Британія переживає шторми та зливи. 

  На Велику Британію налетів потужний шторм зі зливами. Найбільше від стихії потерпають Шотландія і північні території Ірландії та Англії. Через негоду 17 тис. мешканців залишилися без світла. Скасували десятки рейсів морського та залізничного сполучення. З моря врятували екіпаж іспанського судна. За останніми повідомленнями, ніхто внаслідок негоди не постраждав. Але людей закликають пересидіти стихію вдома. Метеорологи прогнозують, що шторм вируватиме ще добу.

  Бразилію накрила повінь. Особливо потерпає місто Сан-Паулу - найбільший промисловий і культурний центр країни. Висока вода заскочила Бразилію зненацька, після кількамісячної посухи. Затоплені будинки, машини позмивало потоками води. Зливи не вщухають вже третій день, люди готуються до найгіршого. Влада евакуацію ще не оголошувала, але мешканці вже намагаються виїхати з постраждалих від стихії регіонів самотужки. Синоптики кажуть, що негода вируватиме ще кілька днів.

  У Китаї ж - сніговії та ожеледиця. Залізничне сполучення подекуди паралізоване. В умовах аномальних холодів - -20 градусів - 150 тис. мешканців міста Джийкуань залишилися без тепла й гарячої води через прорив тепломереж. Вода буквально розірвала асфальт на дорогах і позносила автомобілі. Лагодять тепломережу понад 1 тис. комунальників. Небувалим морозам радіють лише туристи, які щороку приїжджають сфотографуватися на тлі замерзлого водоспаду у горах Алашань. Вода перетворюється на справжню льодову скульптуру з бурульок.

  Попередній матеріал
  Яценюк виступає за ухвалення Закону про медичне страхування
  Наступний матеріал
  У Києві побились футбольні фанати