globallookpress.com

У Латвії стався витік радіоактивної води

  На Саласпильському ядерному реакторі в Латвії виявлено невеликий витік з однієї із ємностей для зберігання радіоактивної води, внаслідок чого в безпосередній близькості від ємності трохи підвищився рівень тритію.

  Про це повідомив проректор з наукової роботи Латвійського університету Індрикіс Муйжнієкс, пише "Інтерфакс-Україна".

  Він заявив агентству BNS, що зі шва однієї з іржостійких місткостей сочилася радіоактивна вода. Ємність була в залізобетонній бочці, і вода з неї в невеликій кількості потрапила в навколишнє середовище, унаслідок чого трохи підвищився рівень вмісту тритію в безпосередній близькості від ємності - до 10 Bq/l за максимально допустимого рівня 100 Bq/l.

  "Слава Богу і мудрості фахівців, що роботи розпочалися своєчасно і не відбулося перевищення рівня забруднення", - сказав Муйжнієкс.

  Уряд Латвії наприкінці жовтня схвалив розпорядження про виділення Саласпильсському ядерному реактору 119 тис. євро на ремонт збірника радіоактивної води. Стан ємностей, заритих у землю, не перевіряли з 60-их років. Під час перевірки з'ясувалося, що в одній з них є невелика дірка.

  За словами проректора, обстеження та ремонт ємностей розпочалися в буквальному сенсі в останній момент, оскільки зволікання, можливо, призвели б до більш об'ємного витіку радіоактивної води. Зараз повністю перевірено одну із двох ємностей, з яких відкачано радіоактивну воду. Передбачено, що роботи триватимуть, буде проведено ретельний ремонт обох ємностей для усунення можливого витоку, а також будуть перевірені їхні шви.

  Водночас у Саласпильсській крайовій думі агентству BNS повідомили, що, за відомостями, які надійшли від керівництва реактора, цей інцидент стався ще минулого тижня. "Згідно з правилами, його розслідувала Інспекція радіації та ядерної безпеки і дійшла висновку, що загрози для безпеки немає", - розповіли в думі.

  Попередній матеріал
  У Києві проходить VІІI Всеукраїнський з’їзд військових капеланів
  Наступний матеріал
  Біля приміщення однієї з патріотичних організацій в Одесі стався вибух
  Теги:
  Loading...

  На АЕС "Фукусіма-1" стався витік тонни радіоактивної води