Wikileaks: війна в Іраку забрала 109.000 житів

  109 тисяч життів - забрала війна в Іраку. Половина жертв - цивільні. Це дані секретного досьє Пентагону, які оприлюднив сайт Wikileaks - загалом близько чотирьохсот тисяч документів.

  У цих матеріалах - інформація про усіх загиблих і постраждалих під час боїв. Крім того, зафіксовані випадки тортур до затриманих з боку поліцейських і військових Іраку. А ще - дані про випадки, коли працівники охоронного підприємства Black-water неодноразово стріляли у мирних жителів.  Пентагон уже заявив: ця публікація може завдати серйозної шкоди як американським військовим, так і іракцям, які співпрацювали з НАТО. Адже у цих документах - можуть бути і їхні імена.

  Джуліан Ассанге, редактор Wikileaks: "Цей конкретний масив документів охоплює шість років історії війни в Іраку - з 2004 по 2010. Це найповніший конспект військових дій, з тих, які публікували про цю війну. А щодо часу його оприлюднення - такий матеріал варто було б побачити раніше. За тиждень до виборів до Конгресу такі матеріали можуть мати сильний ефект".

  Джофф Моррел, речник Пентагону: "Це - тактичні рапорти усіх наших місій в Іраку. За допомогою цієї інформації наші вороги можуть вивчати методи дій військових, прогнозувати, як швидко ми зрагуємо на будь-який удар. Усю цю інформацію можуть використати проти нас. Ось чому вона була засекречена. Це просто сором, що Wikileaks оприлюднив такі документи перед усім світом".

  Попередній матеріал
  Реконструюють головний годинник столиці
  Наступний матеріал
  Канада: до пожиттєвого ув`язнення засудили сексуального маніяка
  Теги: