Виверження вулкана в Ісландії порушило авіасполучення в Європі

  Найбільша британська авіакомпанія "British Airways" призупинила польоти до Шотландії та Північної Ірландії. Скасували рейси до Великої Британії і голландська компанія KLM, шотландська "Loganair" та низка інших перевізників. Частково закрили повітряний простір Норвегія та Данія. Причина - хмара попелу від ісландського вулкану Гримсвотн. Вона наближається до Об`єднаного королівства.

  Виверження ісландського вулкана Гримсвотн таки порушило авіасполучення в Європі. Скасовані десятки рейсів між Шотландією, Ірландією та Англією. Норвегія і Данія - закрили свій повітряний простір частково. Утім, і авіаперевізники, і високопосадовці запевняють: значної загрози авіасполученню немає.

  Вільям Хаг, міністр закордонних справ Великої Британії: "Думаю, ми краще підготовлені, ніж торік, і маємо більше інформації. Сподіваюся, масового скасування рейсів не буде. Хоча, зрозуміло, це залежатиме від вулкана".

  Ситуація у самій Ісландії - покращується. Міжнародний аеропорт Кефлавік у Рейк`явику - уже відновив роботу. Він не працював трохи більше доби. Сотні пасажирів, які затрималися в Ісландії, очікують на повернення додому.

  Шерон Андерсон, пасажирка зі США: "Я не засмучена затримкою, ми прекрасно провели день, гуляли містом, обідали".

  Крістін Бергерсен, пасажирка з Норвегії: "Я сьогодні вже мала бути на роботі, тож сиджу весь день із комп`ютером, читаю пошту..."

  Виверження вулкана Гримсвотн перейшло в активну фазу у суботу, 22 травня. Попіл піднімається на висоту до 20 кілометрів. Утім, фахівці запевняють - він швидко осяде і не становитиме серйозної загрози для авіасполучення. Торік у цей час прокинувся вулкан Ейф`ятлайокудль. Його виверження паралізувало авіаперевезення в регіоні на кілька тижнів і призвело до скасування понад сотні тисяч рейсів. В аеропортах Європи тоді застрягли 10 мільйонів пасажирів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: причиною аварії авіалайнера у червні 2009 була помилка пілотів
  Наступний матеріал
  Ісландський вулкан змусив Обаму скоротити візит до Ірландії
  Теги: