Витік нафти у США: глава British Petroleum не збирається у відставку

  Глава компанії British Petroleum - не збирається іти у відставку. Про це Тоні Гейворд повідомив у інтерв`ю виданню "Санді Телеграф". До відставки його не підштовхнули ані мільярдні збитки фірми, ані хвиля громадського обурення. На ліквідацію аварії у Мексиканські затоці British Petroleum витратила понад мільярд доларів, її акції подешевшали на третину. Втім, пан Гейворд сповнений оптимізму - остання спроба зупинити витік нафти виявилася вдалою.

  Відлік спроб, використаних для порятунку Затоки, вже йде на десятки. Більшість з них - зазнали невдачі. Так, минулого тижня British Petroleum намагалася зупинити витік, заливши до свердловини технологічну рідину, важчу за нафту. Після чергової поразки над місцем витоку встановили купол для відкачування. Його продуктивність обережно прогнозували у тисячу барелів на добу. Вже вперший день ковпак відкачав вшестеро більше.

  Навіть, якщо купол працюватиме на повну, цього може бути замало. Гранична продуктивність системи - 15 тисяч барелів на добу. При цьому щоденний витік, за різними оцінками, - від 12-ти до 19-ти тисяч барелів. Невідкачана нафта піднімається на поверхню і розтікається Мексиканською Затокою. Закриті для риболовлі близько третини угідь. Потерпають дрібні підприємства та дика природа.

  British Petroleum - як власниця аварійної свердловини - пообіцяла виплатити потерпілим 84 мільйони доларів. Компанія зазначила, що не має окремого бюджету під компенсації, але платитиме, доки не задовольнить усі законні вимоги.

  Білий Дім пропонує британцям заощадити не лише на рекламі, але й - на виплаті дивідентів акціонерам. Поки що British Petroleum відмовляється. А нафтова пляма тим часом уже сягнула берегів Луїзіани, Місісіпі та Алабами і рухається в бік Флориди. За прогнозами експертів, нафта може дістатися штату уже в неділю.

  Попередній матеріал
  Нова влада планує переписати Конституцію
  Наступний матеріал
  Британський таксист, який застрелив 12 людей - готував масове убивство ще торік
  Теги: