Виступ Аббаса у ООН: у Палестині масштабні святкування

  Масштабними святкуваннями - зустріли мешканці Палестини виступ Махмуда Аббаса в ООН. Вони очікують, що їхня держава - найближчим часом стане членом цієї Організації. У кількох районах Палестини - сталися сутички. Демонстранти закидали камінням ізраїльські КПП. Силовики відповіли сльозогінним газом.

  На вулицях палестинських міст - святково налаштований натовп. Люди тримають прапори і скандують гасла на підтримку свого лідера Махмуда Аббаса. Напередодні він звернувся до ООН з заявкою на вступ Палестини до цієї організації. Оглядачі вже назвали його виступ - історичним. Йшлося, фактично, про визнання незалежності Палестини у кордонах 1967 року. А отже -  про перегляд результатів Шестиденної війни: тоді Ізраїль здобув контроль над сектором Газа, частиною західного берега Йордану та, частково - єрусалимом. Пан Гі Мун пообіцяв негайно передати заявку у Раду безпеки. Якщо дев`ять із п`ятнадцяти членів Радбезу проголосують ЗА - документ розглянуть на Генасамблеї.

  Фадва Хадер, мешканка Єрусалиму: "Натепер дуже важливо, щоби про наші проблеми говорили на найвищому рівні. Ми прагнемо, щоби наш голос почула уся світова спільнота, щоби усі зрозуміли, що ми прагнемо справжньої незалежності, власної держави".

  Долю заявки Палестини - Рада Безпеки ООН вирішить вже у понеділок. Постійний член Радбезу, США - уже пообіцяли блокувати документ. Як пояснив Барак Обама - багаторічні конфлікти слід розв`язувати не миттєво, і не в ООН, а шляхом діалогу. Такої ж думки - дотримується і офіційний Ізраїль.

  Беньямін Нетаньяху, прем`єр-міністр Ізраїлю: "Правда в тому, що ми не можемо досягти миру через резолюції ООН, а лише через прямі переговори між усіма сторонами. Правда в тому, що палестинці - відмовилися вести переговори. Правда в тому, що Ізраїль хоче миру з державою Палестина, але палестинці хочуть державу без миру. І правда в тому, що ви не можете цього дозволити".

  Мешканці Палестини зустріли заяви Тель-Авіва - критично. У телевізійне зображення Нетаньяху - полетіло безліч черевиків. Так палестинці висловлювали своє обурення позицією Ізраїлю.

  Фарід Тум Аллах, мешканець Рамалли: "Нетаньяху - каже неправду. Він намагається переконати світ, що Ізраїль прагне  миру, в той час як насправді в наших краях відбуваються зовсім не мирні події".

  Спроби міжнародної спільноти врегулювати конфлікт на Близькому Сході дипломатичним шляхом - досі були невдалими. Торік палестинці взагалі відмовилися від прямих мирних переговорів з Тель-Авівом. Причиною цього - стала відмова Ізраїлю продовжити мораторій на будівництво своїх поселень на Західному березі річки Йордан.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Свободівці протестуватимуть проти паломництва хасидів в Умані
  Наступний матеріал
  До лику блаженних долучили 5 черниць, які рятували людей під час війни
  Теги: