Виставка гарбузів відкрилася на одній із ферм у Чехії [відео]

  Виставка гарбузів відкрилася на одній із ферм у Чехії. Її організатори місцеві господарники, які вирощують найбільшу кількість видів гарбузів у цілій країні. Щороку восени - вони влаштовують на своїй фермі тематичний парк. Спеціально для наймолодших відвідувачів - із гарбузів вибудовують лабіринти і замки.

  "Світ гарбузів" - унікальна виставка не лише у Чехії, але й у цілому світі. У цьому переконують організатори місцеві фермери, чий бізнес саме у вирощуванні цього продукту баштанництва. Утім, раз на рік, до звичайного продажу додається і мистецька акція. Із гарбузів, споруджують лабіринти і фантастичні будівлі. Сюди - запрошують на екскурсії школи та дитсадки.

  Олена Седлачкова, вихователька у дитсадку: "Діти просто у захваті від розповідей про гарбузи, про те, що вони цвітуть, про їхні різноманітні сорти. Вони порівнюють розміри і кольори гарбузів і дуже люблять замок і лабіринт". 
   
  Ідея відкрити гарбузову ферму з’явилася у голови родини після подорожі у Швейцарію. Каже - найбільше його захопило те, що люди частіше купували гарбузи на місцевих фермах, ніж у супермаркетах. Щоправда, найбільший попит був пов’язаний іх Геловіном - надвечір’я перед Днем всіх святих 31-го жовтня. А гарбуз - невід’ємний атрибут цього свята. Утім в Чехії ця традиція - не особливо популярна, то ж фермери вирішили започаткувати власну традицію.

  Ярка Піпкова, фермерка: "Ми почали вирощувати гарбузи чотири роки тому. Спочатку їх висадили на невеликій площі, щоб побачити, який сорт найкраще прийметься. А уже через рік почали влаштовувати тут "Світ гарбузів".

  Йозеф Піпек, фермер: "Із цією виставкою - чимало роботи. Але ми такі щасливі, коли люди знаходять нас, цікавляться гарбузами. Це велика радість".

  На фермі вирощують кілька сотень видів гарбузів, що відрізняються за розміром і за кольором. Окрім традиційних помаранчевих зелені, червоні, сірі і різнокольорові смугасті. Фермери нагадують -  гарбуз смачний продукт. Із нього можна приготувати десятки страв серед них і суп і вишуканий десерт. Утім, частина різновидів гарбузів призначені лише для декоративного вжитку.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Стамбулі розпочався суд над відомим піаністом
  Наступний матеріал
  Рідкісну єхидну-альбіноса врятували поблизу столиці Австралії
  Теги: