Викид сірого диму стався вранці над 3 реактором на АЕС "Фукусіма-1" [сюжет, відео]

  Викид сірого диму стався сьогодні вранці над третім реактором на АЕС "Фукусіма-1". Причини - поки що з`ясовують. Оператор станції - оголосив про тимчасову евакуацію працівників із будівлі енергоблоку. Утім, фахівці запевняють - на роботи з охолодження цей інцидент - не вплине.

  Електричні кабелі, необхідні для запуску систем охолодження на АЕС "Фукусіма-1" - підключені на 4-х реакторах із 6-ти. Не вдається стабілізувати ситуацію - на 3-му та 4-му енергоблоках. Їх продовжують охолоджувати водою. Вранці на третьому реакторі піднявся тиск, але незабаром - він нормалізувався. Електропостачання на цих енергоблоках - планують відновити у вівторок.

  Хідехіко Нішияма, представник Агенції з ядерної та промислової безпеки: "Щодо робіт із заливання реакторів водою. У неділю ми працювали на третьому реакторі. Потім - розпочали роботи з підключення електрики. Сьогодні - плануємо продовжити охолодження реактора водою. На четвертому енергоблоці - працюють 13 пожежних бригад".

  Попри те, що фахівці доповідають про деяке поліпшення ситуації на АЕС, влада повідомляє про нові випадки виявлення радіоактивних елементів у овочах і воді. У суботу радіоактивний йод виявили в шпинаті та молоці з префектури "Фукусіма". У неділю - у водогоні Токіо виявили радіоактивний цезій. Люди - налякані. Дедалі більше японців припиняють купувати фрукти, овочі та рибу - оскільки бояться, що ці продукти забруднені.

  Тадаші Хігано, власни крамниці: "Люди зараз не купують рибу. Також виникли проблеми з постачанням із моря. Ще й транспорт погано ходить, ніхто не приїжджає. Для мене це великі збитки".

  Кіоко Мацуяма, покупець: "Якщо й далі надходитимуть повідомлення про забруднення продуктів, я не питиму воду з-під крана. Навіть під дощ виходити страшно".

  Погана погода майже на всій території Японії - ще один привід турбуватися для мешканців. Дощ - може бути радіоактивним. Наразі дослідження виявило незначне підвищення норм вмісту ізотопів йоду та цезію в 9 з 47-ми префектур Японії. Міністерство охорони здоров`я - запевняє, що наявний рівень радіації - не шкодить здоров`ю.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Масова акція протесту в чилійській столиці
  Наступний матеріал
  Майже 13 тисяч японців досі вважаються зниклими безвісти
  Теги:
  Loading...