Вибух газу в Австрії

"Автівки плавились": що сталося на ключовому газовому хабі Європи

На одній із найбільших газових станцій Австрії стався вибух та масштабна пожежа. Через аварію навіть довелося призупинити й постачання палива до Італії

Вівторок. 8:45 ранку. Потужний вибух сколихнув ключовий газовий хаб Європи. Аварія сталася в комуні Баумгартен - на місцевій газорозподільчій станції.

"Вибух був настільки сильним, що люди відчули його на відстані 40 кілометрів. Коли перші підрозділи прибули сюди, вже розгорілося величезне полум'я. Було зрозуміло, що це був газ", – розповів прес-секретар пожежної служби Нижньої Австрії Франц Респергер.

Через величезний викид тепла зайнялися шість сусідніх будівель. Теплова хвиля була настільки потужною, що розплавила автомобілі на стоянці поруч.

Пізніше стало відомо, що загинув один робітник станції. Ще два десятки людей поранені, одного чоловіка у тяжкому стані доправили до лікарні Відня. Місцевим мешканцям рекомендували негайно залишити небезпечний район.

"Коли стався вибух, ми одразу вислали попередження всім місцевим підрозділам і викликали 40 пожежних бригад. 200 вогнеборців швидко почали гасити. Це дало змогу стабілізувати ситуацію. Викид газу швидко зупинили", – зазначив регіональний начальник відділу пожежної служби Дітмар Фахрафлнер.

Працівників евакуювали, а хаб перевели у "режим безпеки". Потік зупинили, щоб не погіршити ситуацію.

Газорозподільча станція в Баумгартені щороку отримує близько 40 мільярдів кубометрів палива. Основний постачальник – Росія. Вже з Австрії його перерозподіляють до інших країн Європи. Через аварію станція без перебоїв забезпечує лише Австрію. Призупинені поставки до Італії, Угорщини та Словенії.

За даними прес-служби "Нафтогазу", вибух не вплине на українських споживачів. Вітчизняні сховища нині достатньо заповнені.

Тим часом представники австрійської компанії підтверджують: матеріальні збитки значні.

"Подача газу в бік Італії – на південь обмежена. Всі власники газопроводів у сусідніх країнах і, звісно ж, постачальники були проінформовані", – розповів представник газового хабу Андреас Рінофнер.

Пожежу вдалося повністю ліквідувати, але ціна газу на хабі в Баумгартені вже зросла в півтора разу, а на британській біржі – ціни побили рекорд 2013 року. Місцева влада почала розслідування аварії. За попередньою інформацією, вибух стався через технічний збій.

Ірина Родіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Вибух у Нью-Йорку: На найбільшій автостанції США стався вибух – фото

Вибух у Нью-Йорку
/
Вибух у Нью-Йорку
/
Вибух у Нью-Йорку
/
Вибух у Нью-Йорку
/
Вибух у Нью-Йорку
/
Вибух у Нью-Йорку
/
Вибух у Нью-Йорку
/

Попередній матеріал
Засідання суду у справі про держзраду Януковича – трансляція
Наступний матеріал
У Києві пограбували квартиру керівника Центру підтримки аеророзвідки – подробиці