Вибух на АЕС у Японії [сюжет, відео]

  Україні радіація з японської АЕС - не згорожує - заявляє МНС. Не має загрози і для Росії - заявляє МНС Федерації. За їхніми даними, натепер усі радіаційні показники - у нормі. У результаті вибуху на японській АЕС - упала стеля і частина стіни. Травмовані - четверо працівників.

  Вибух стався на нестабільному реакторі однієї з атомних станцій у Фукусімі. З будівлі перестав іти дим, від неї залишився один каркас. Влада Японії підтвердила викид радіоактивної речовини в атмосферу. Уряд збільшив радіус відселення навколо реактора з десяти до двадцяти кілометрів. Вибух прогримів, коли оператор намагався зменшити тиск у ядрі реактора. Раніше представники японського уряду повідомляли про викид незначної кількості радіоактивної речовини. Після нього рівень радіації в диспетчерській першого реактора зріс у тисячу разів, за межами будівлі - у восьмеро. Пошкоджений реактор експлуатують уже сорок років.

  Юкіо Ідано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми не знаємо чи пошкоджена структура реактора. Спеціалісти зараз встановлюють масштаб руйнувань і вимірюють рівень радіації. Найголовнішою зараз для нас є безпека місцевих мешканців".

  До рятувальної операції в Японії залучили тИсячі солдатів, триста кораблів і сорок літаків. Проте влада країни досі не може встановити - місце перебування чотирьох потягів та одного судна. Місто Рикузентакада в префектурі Івате повністю опинилося під водою внаслідок цунамі. У Фукусімі стихія зруйнувала близько двох тисяч будинків і пошкодила комплекс атомних електростанцій.

  Люди: "Землетрус зчинив суцільний безлад у моєму будинку. Меблі, посуд, - усе змішалося".

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Наші рятувальники пробиваються до постраждалих. Багато людей перебувають під завалами. Бійці міністерства з надзвичайних ситуацій працюють надзвичайно напружено, зараз важлива кожна хвилина".

  Близько ста двадцяти тисяч мешканців Токіо не змогли потрапити додому цієї ночі. В японській столиці стався транспортний хАос. Міський транспорт повністю зупинився. Загалом по Японії транспорт курсує з великими пербоями.  

  Люди: "Було дуже страшно. Транспорт зупинився і я думав ночувати на роботі, проте мій друг, який живе неподалік запропонував піти до нього".

  Науковці кажуть: землетрус, який напередодні стався біля північно-східного узбережжя Японії -  був у вісім тисяч разів сильнішим, аніж той, який місяць тому - зруйнував новозеландське місто Крайст-черч. За даними Італійського інституту геофізики, внаслідок поштовхів вісь земної кулі змістилася на чверть метра. Острів, на якому розташована основна частина Японії, зсунувся на два з половиною метри.  

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Кравчук: Нову редакцію Конституції ухвалять не раніше, аніж за 2 роки
  Наступний матеріал
  Постраждалим від землетрусу в Японії не вистачає харчів та води
  Теги:
  Loading...