Вибори у Македонії: стрілянина на дільницях - одна людина загинула, 9 поранено

  Провал іспиту на вступ до Євросоюзу. Так вже назвали оглядачі дострокові парламентські вибори у Македонії. Ще перед голосуванням Брюссель заявив: перебіг волевиявлення покаже, чи готова ця балканська країна приєднатися до євроспільноти. Та день виборів затьмарився не лише численними порушеннями, але й збройними сутичками на дільницях. Одна людина загинула, 9 поранено. Двох членів комісії зловмисники викрали. Пізніше їх звільнила поліція.
  "Найменш демократичні і найгірше організовані за усю історію існування республіки Македонія". Так охарактеризувала дострокові парламенські вибори опозиція. Перші заяви з`явилися одразу після закриття дільниць.  

  Ізет Мехіді, представник опозиційного Демократичного союзу за інтеграцію: "Сьогодні Македонія провалила ключовий тест на демократію, тест на чесні і справедливі вибори. Хід голосування не відповідав демократичним стандартам. На багатьох дільницях замість виборів було насильство. Тому ми не будемо визнавати результати на сімох дільницях".

  Підстави для таких висновків неабиякі. На кількох дільницях в албанських районах збройні сутички розпочалися з самого ранку. Один чоловік загинув. 9 - поранено. До десятка арештованих. Двох членів комісії на албанських дільницях для голосування озброєні зловмисники навіть викрадали. Втім поліції вдалося звільнити людей неушкодженими. Попри трагічні інциденти зафіксовано безліч технічних порушень - розбиті і знищені скриньки для голосування, викрадені бюлетенні. Невисокою була і явка. За дві години до закриття дільниць проголосувати не прийшла навіть і половина виборців - усього 45,9 відсотка. На тих дільницях, де лунали постріли, вибори скасували узагалі.

  Ванко стояновіскі, очевидець стрілянини: "Тут було безліч гільз з автоматів Калашнікова. Поліція забрала їх. Були також гільзи від інших видів зброї, і навіть гранати".

  Занепокоєння насильством під час виборів уже висловив Євросоюз та Сполучені Штати. Такий хід голосування може надовго перекреслити Македонії вступ до ЄС і НАТО. Адже парламентські перегони мали стати своєрідним тестом на демократію, який країна провалила. Дострокові вибори були призначені у квітні цього року. Парламент саморозпустився після того як країні не вдалося приєднатися до плану дій щодо членства у НАТО.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Гігантський айсберг уперше в історії отримав власне ім`я
  Наступний матеріал
  Римський екстрім-театр влаштував шоу на Майдані Незалежності
  Теги: