5.ua

Вибори: світ вітає Україну

  Світ вітає український народ з високим рівнем проведення виборів президента і готується співпрацювати з новим главою держави. Китай та країни Євросоюзу заявили про повну повагу до результатів волевиявлення та жодних додаткових умов не висувають.


  Росія також підтвердила бажання до налагодження діалогу з майбутнім президентом України. Але натякає, що вже сформувала до нього кілька вимог.

  Росія готова до діалогу з Петром Порошенком. Про це заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров. Хоча він і зазначив, що виборчий процес в Україні начебто проходив з тиском на деяких кандидатів, але, на його думку, кінцевому результату волевиявлення це значної шкоди не завдало. Просить Лавров у Порошенка лише згорнути антитерористичну операцію на сході України.

  Без додаткових умов визнав легітимність президентських виборів в Україні Китай. Хоча офіційна заява щодо волевиявлення китайського МЗС витримана в нейтральному стилі. Вона засвідчує, що Пекін і надалі не демонструватиме чіткої підтримки в конфлікті ні Москві, ні Києву.

  Вражаючим назвав результат Петра Порошенка на президентських виборах міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Але нагадав - новообраному президенту України доведеться зробити дуже багато складної роботи.

  Привітав високий рівень проведення виборів президента в Україні і Євросоюз. Про це йдеться у спільній заяві президентів Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу та Європейської Ради Германа ван Ромпея. Вони зазначили, що ЄС готовий до співпраці з новим українським Президентом. Зокрема, підписати економічну частину угоди про Асоціацію та завершити переговори про безвізовий режим.

  Олександр Войтко
  Попередній матеріал
  Українську гімназію Сімферополя частково переведуть на російську мову
  Наступний матеріал
  ЦВК: Другий тур виборів не потрібен
  Loading...