Всесвітній День води відзначає ООН (РОЗШИРЕНО)

  Цього разу він збігся з роком санітарії. На думку фахівців ООН, значна частка смертей спричинена саме браком чистої води й відсутністю санітарних умов. У Східній Європі наприклад каналізації не має кожна п`ята людина.
  Прокинутися, вмити обличчя, заварити чаю, полити квіти - буденний ритуал для мільйонів європейців, зокрема - й українців. І водночас - нездісненна мрія для мільярдів мешканців планети. За даними ООН, кожна четверта людина у світі не має доступу до питної води. Переважно - це діти. Щороку півтора мільйона малюків гинуть від різноманітних хвороб, пов`язаних з антисанітарією. Найгірша ситуація - у тропічній Африці та Південній Азії.

  Утім, становище не безнадійне. ООН закликає ощадливіше ставитися до водних ресурсів. Щоби мати змогу ділитися ними з рештою світу. Як приклад гармонії у ставленні до води - наводять Південну Корею. Ще півстоліття тому ця країна була на узбіччі економічного розвитку, а у центрі Сеула височіло величезне звалище відходів. Єдина річка столиці замулилася і жахала людей. Сором прикрили асфальтом і донедавна тут пролягала жвава дорога. Утім, шість років тому автостраду знищили і зараз тут - найпопулярніший парк столиці із прозорим плесом.

  Сеульське озеро є найуспішнішим поектом чинного президента країни Лі Мен-Бака. За рішучість, із якою він знищив вигідну дорогу, політика тепер називають "бульдозером". Чиста водойма посеред мегаполіса - улюблене місце корейців і приклад того, як розвинута цивілізація може співіснувати з дикою природою.

  Інший, не менш дієвий, спосіб співжиття з водяною стихією - ставитися до неї із гумором. Прикладом можуть бути мешканці південно-американських штатів. Повені тут трапляються мало не щороку. Цього разу високу воду вирішили перечекати у місцевих барах.

  Керолін Райс: "Дивовижно! Ми усі сидимо тут, у барі, а вода прибуває. Ми вдаємо, що все прекрасно: "все гаразд, ми у безпеці", а надворі вирує стихія".

  Джеф Волдер: "Нічого боятися...Ми вип`ємо пива, повечеряємо, а потім візьмемо човни і попливемо додому".

  Поки що води вистачає - і американцям, і більшості європейців. Та невдовзі, попереджає ООН, будь-хто із наших дітей може втратити доступ до "прозорого золота". У майбутньому, замість нафтових воєн, можуть вести змагання за воду. Щоб запобігти катастрофі, на думку учених, достатньо десяти мільярдів доларів на рік. Стільки ж грошей європейці витрачають на морозиво.

  Ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Кандидати у президенти США почали хизуватися генеологічними деревами
  Наступний матеріал
  Вибух в іспанському місті Калахора - один правоохоронець поранений
  Теги:
  Loading...