Врятували 6 українців з судна "Салла-2", що затонуло біля Кіпру

  Шістьох українців із судна "Салла-2" - врятували. Напередодні суховантаж пішов на дно біля берегів Лівану. Шістьох моряків - уважають зниклими безвісти. Ще п`ятеро - зараз у лікарнях міста Хайфа, в Ізраїлі. І ще один - у посольстві у Бейруті. Людей рятували усю ніч, пошуки тривають і досі -попри шторм. Корабель доправляв будівельні матеріали з Греції до Ізраїлю. За дорученням чільника МЗС Петра Порошенка, створена оперативна робоча група. Вона координує діяльність закордонних дипустанов, які сприяють пошукам українців.

  Шестеро українських моряків із судна "Салла-2" - уже в безпеці. Один з них перебуває в столиці Лівану, в українському посольстві. Ще п`ятеро - у шпиталі ізраїльського міста Хайфа. Віра в Бога і думки про родину допомогли втриматися на воді добу, - розповідає один із врятованих.

  Врятовані українські моряки:

  - Тонули и все. Чудом, конечно, спаслись. Огромная благодарность ребятам-военным, которые нас нашли, которые вытащили! Уже просто было страшно. Сутки в воде мы провисели. И уже боялся я до утра не дожить, потому что очень-очень было холодно.

  -...а когда мы увидели вертолет, вертолеты, - они долго нас искали, то это уже была радостная новость, обнадеживало. Потому что судов рядом не было, ничего рядом не было. Военным - огромное спасибо!

  Моряків, що перебувають у Хайфі врятували військово-морські сили Ізраїлю. У неділю армія оприлюднила відео рятувальної операції. Кадри, зняті з літака. Добре видно, як апаратура фіксує людину, що ледь тримається на воді. Суттєво ускладнюють роботу рятувальників погані погодні умови.

  Високі хвилі, сильні вітри, дощ і низькі хмари зробили цю рятувальну операцію значно складнішою за ті, на які нас тренували. На щастя, ми побачили постраждалого, опустили кількох наших на воду, щоб підняти цю людину до нас на борт.

  Сигнал SOS із судна "Салла-2" надійшов вночі у п`ятницю. Корабель перебував за 80-т кілометрів від узбережжя Лівану. Сили ООН, розташовані у Лівані і рятувальні сили армії Ізраїлю прибули на місце події приблизно за 15-ть хвилин. Але "Салла-2" на той час  уже пішла на дно.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Літак зі зброєю, затриманий у Таїланді, летів до України?
  Наступний матеріал
  Каталонія провела референдум про незалежність від Іспанії
  Теги: