Вперше за чверть століття президент Франції прибув в Руанду

  Історичний візит Ніколя Саркозі. Вперше за чверть століття президент Франції прибув в африканську Руанду. Французькі лідери не були у цій країні після геноциду племені тутсі, у середині 90-х.

  Саркозі визнав, що його країна припустилася "суттєвих помилок" під час урегулювання кривавого конфлікту в Руанді. І Франція, і вся міжнародна спільнота повинні ретельно проаналізувати ці помилки, щоби не повторити їх у майбутньому, вважає Саркозі. 94-ого року племена хуту в Руанді вирізали близько мільйона представників племені тутсі. Криза спалахнула після загибелі в авіакатастрофі президента-хуту. Його прихильники звинуватили у трагедії племена тутсі і почали різанину. На думку влади африканської країни, Франція знала, що тутсі не винні у змові проти президента, але не зробила нічого, щоб запобігти ворожнечі.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Те, що сталося тоді - залишило по собі страшний слід, який не можна стерти. Це неприйнятно, і вимагає від міжнародної спільноти, включно із Францією, добре подумати над своїми помилками". 

  Попередній матеріал
  Капітана буксира "Нафтогаз-67" звільнили під заставу
  Наступний матеріал
  Пожежа на фабриці у Бангладеш - 21 людина загинула
  Теги: