Вперше після аварії до будівлі "Фукусіма-1" ввійшли люди [сюжет, відео]

  Вперше після аварії до будівлі першого реактора японської атомної станції "Фукусіма-1" ввійшли люди. 12 працівників встановлюють систему очищення повітря від радіоактивних речовин. Це допоможе знизити там радіаційний рівень. Президент компанії-оператора станції "Токіо електрік пауер" вибачився за аварію перед відселеними із зони відчуження людьми.

  Першими приміщення енергоблоку №1 аварійної АЕС оглянули роботи. На відзнятому відео видно, що всередині будівля реактора пошкоджена. Утім, забрудненої води там немає. Після них у небезпечній зоні почали свою роботу люди. 12 спеціалістів працюватимуть у три зміни - по чотири працівника в кожній. Вони перебуватимуть у приміщенні першого реактора по 10 хвилин. Працівники спробують встановити шість вентиляційних фільтрів для очищення повітря від радіоактивних речовин. Через високий рівень радіації із зони відчуження біля "Фукусіми-1" евакуювали 80 тисяч людей.

  Відселений із зони відчуження: "До аварії представники адміністрації АЕС постійно запевняли нас, що підприємство цілком безпечне і навіть під час землетрусу не зазнає значних пошкоджень. Тепер бачимо - вони обманювали нас".

  Президент компанії "Токіо електрік пауер", яка володіє атомним комплексом "Фукусіма", зустрівся з відселеними людьми. Він попросив вибачення в евакуйованих, які через аварію втратили свої домівки і живуть у тимчасових притулках. Місцеві мешканці звинуватили керівництво компанії в недостатній допомозі постраждалим.

  Відселений із зони відчуження: "Як адміністрація АЕС допомогла нам? Вона надіслала одну коробку з хлібом, у якого на наступний день закінчувався строк придатності".

  Масатака Шіміцу, президент "ТЕРСО": "Ми робимо все, що можемо, для подолання наслідків аварії на АЕС. ПрОшу вибачити мене за цей інцидент. Мені дуже шкода".

  Тим часом, в один з бельгійських портів прибув контейнер з Японії, радіаційний фон якого перевищив встановлені в Євросоюзі ліміти. Фахівці очистили вантаж від радіоактивних речовин. Влада Бельгії запевнила у відсутності загрози здоров"ю людей і навколишньому середовищу. Реактори атомного комплексу "Фукусіма" були пошкоджені землетрусом і цунамі, які сталися в Японії 11 березня. Стихія забрала життя майже 15 тисяч людей, 11 тисяч - вважають зниклими безвісти. 

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кортеж прем`єр-міністра Туреччини обстріляли невідомі
  Наступний матеріал
  Останній ветеран Першої світової війни помер в Австралії
  Теги: