ВМС Швеції отримали наказ застосувати силу до "невідомих" підводних човнів і диверсантів

  Біля узбережжя Швеції триває масштабна операція з пошуку російських підводних човнів. За останні дві доби військові отримали понад дві сотні повідомлень про невпізнані об’єкти в морі.


  За повідомленням Euronews, представники армії виділили з них кілька гідних довіри свідчень, що у шведських територіальних водах діють іноземні субмарини або водолази.

  Зокрема, контр-адмірал Андерс Ґренстад уже заявив, що до трьох свідчень, які були досі, у вівторок додалися два нові від представників громадськості. "Вони досить цікаві для подальшого аналізу", – зазначив офіцер.

  Наразі ідентифікувати підводне судно не вдається, але у 1980-і роки час від часу шведському флотові доводилося відстежувати у своїх водах радянські субмарини.

  Тим часом, головнокомандувач збройних сил Швеції Сверкер Горансон заявив, що поставив завдання за потреби застосувати силу для затримання човна та диверсантів. Зараз військові намагаються змусити судно піднятися на поверхню, адже на глибині його дуже важко знайти.

  "Ми продовжуватимемо пошук, поки не перевіримо всю варту уваги інформацію. Хочу нагадати, що досі ані нам, ані комусь іншому не вдавалося полонити підводний човен. Це дуже складно", – вважає Сверкер Горансон.

  Сьогодні ж стало відомо, що литовські прикордонники помітили біля свого кордону над Балтійським морем російський літак радіоелектронної розвідки. На перехоплення сили НАТО підняли винищувач F-16. Міністерство оборони Литви пов'язує появу літака з повідомленнями про іноземну розвідувальну активність біля берегів Швеції.

  Попередній матеріал
  Україна запропонувала Словаччині перейти до "великого реверсу" газу
  Наступний матеріал
  Влада Гонконгу пішла на діалог із протестувальниками