Вміст радіації у воді, що витікає з "Фукусіми-1" - у 7,5 млн. разів перевищує норму [сюжет, відео]

  Вміст радіоактивного йоду у воді, що витікає з другого реактора Фукусіми-1 - у 7,5 мільйонів разів перевищує норму. Такі дані оприлюднила сьогодні компанія-оператор АЕС "Фукусіма-1". Витік води до океану - триває. Поки що не вдається не те що припинити його, а навіть виявити всі тріщини у фундаменті. Компанія ТЕПКО - вдалася до крайніх заходів - її фахівці зливають заражену воду із резервуарів, аби звільнити там місце для рідини із більш високим вмістом радіоактивного йоду. А це спричинило неабияку паніку серед японців.

  Міністр економіки Японії Банрі Каїеда заявив - злив радіоактивної води, який розпочала в понеділок компанія Тепко - буде одноразовим. Надалі - радіоактивну воду переливатимуть до спеціальних танкерів. Відучора компанія-оператор аварійної "Фукусіми" - зливає в море низькорадіоактивну воду. Таким чином - у резервуарах звільняють місце для води, радіоактивність якої значно вища. Усього за тиждень планують вилити понад 10 тисяч тон води. Фахівці запевняють - для здоров`я людей це не шкідливо. Утім, проведення операції - викликало паніку.  

  Араї, член парламенту від префектури Фукусіма: "Радіаційна криза триватиме, потрібен час, щоби вжити заходів. Наша країна уперше зіткнулася з катастрофою такого масштабу, тому люди панікують. Потрібно якнайшвидше ліквідувати наслідки радіоактивного забруднення, щоби заспокоїти населення".

  Представники Тепко повідомили пресі, що створили окремий підрозділ для контролю рівня радіації та перевірки отриманих даних. Уряд - перевіряє на радіоактивне забруднення усі продукти, питну воду та повітря. У регіонах, що постраждали внаслідок землетрусу, цунамі й аварії на АЕС - вилов риби не ведеться. Проте люди все одно бояться - зокрема, майже не купують рибу й морепродукти.

  Йосіякі Саїто, продавець риби: "Найгірше, що немає достовірної інформації. Якби уряд сказав, що безпечно вживати, а що - ні, усі б почувалися краще".

  Терукі Шимої, продавець: "Океан - великий, в ньому немає кордонів, щоби можна було сказати - тут риба безпечна, а тут - ні. Думаю, поки рівень радіації підвищений, не варто вживати свіжі морепродукти. Завжди можна купити рибу, виловлену минулого року, наприклад, заморожену".

  Принаймні 25 країн - уже обмежили імпорт продуктів із Японії через можливість вмісту радіоактивних речовин. Об`єднані арабські емірати - взагалі заборонили японський імпорт, а ЄС та Бразилія - вимагають сертифікати, що підтверджують відсутність радіації. Україна - проводить власний радіоактивний контроль продуктів на кордоні.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Конкур на корові демонструє мешканка німецького містечка Лауфен
  Наступний матеріал
  Новим президентом Гаїті став співак
  Теги:
  Loading...