Власників "Ньюс оф зе волд" заслухали у британському парламенті

  Набирає обертів скандал з британським таблоїдом "Ньюз оф зе волд". Напередодні фігуранти справи звітували перед парламентом країни. Подробицями скандалу ділилися глава медіа-імперії Руперт Мердок, його син Джеймс, екс-редакторка Ребекка Брукс та колишній глава Скотланд-Ярду Пол Стівенсон.

  У світових ЗМІ скандал навколо таблоїда "Ньюз оф зе волд" порівнюють із захоплюючим трилером. Тут є все: злочини, політичні інтриги, гучні викриття, а на додаток - ще й загадкова смерть колишнього репортера газети, про яку стало відомо учора.

  Як перед парламентарями відповідають на запитання керівники медіа-імперії Мердока - англійці бачили у прямому ефірі. Розмова депутатів з фігурантами скандальної історії затягнулася допізна. Втім, ані Мердок-старший, ані його син, ані екс-редакторка таблоїда "Ньюз оф зе волд" не визнали своєї провини. Запевняють: про те, що журналісти таблоїда незаконно прослуховували голосову пошту викраденої школярки Міллі Даулер - нічого не знали. Ніхто не підтвердив і те, що медійники платили полісменам за інформацію про розслідування викрадення дівчинки.

  Ребекка Брукс, колишня редакторка газети "Ньюз оф зе волд": "Я ніколи не платила поліцейським за інформацію і ніколи не наказувала робити це іншим журналістам. А про незаконне прослуховування телефонів сама дізналася позаминулого понеділка. Коли почалася історія зі зламом голосової пошти Міллі Даулер, я була у відпустці".

  На питання депутатів відповіли також екс-голова лондонської поліції Пол Стівенсон та його заступник. Через газетний скандал обидва днями подали у відставку. Колишні правоохоронці підтвердили: з представниками "Ньюз оф зе волд" контактували, але про незаконне прослуховування телефонів нічого не знали. Стівенсон також додав: через цей скандал треба докорінно переглянути сам принцип контактів правоохоронців з мас-медіа.

  Пол Стівенсон, колишній голова лондонської поліції: "Я вважаю, що треба змінити механім спілкування поліції із журналістами. Ці контакти мають стати більш прозорими, аби нинішня історія не повторилася. Лондонська поліція вже зробила кілька важливих кроків у цьому напрямку".

  За перипетіями скандалу стежать в усьому світі. А дехто навіть хоче на ньому заробити. Британські букмекери приймають ставки на те, чи піде з політики британський прем`єр Девід Кемерон. Адже його прес-секретар також свого часу працював у таблоїді "Ньюз оф зе волд", і, подейкують, сам незаконно прослуховував телефони у пошуках сенсацій.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Томенко: арешт Волги свідчить про боротьбу усередині влади
  Наступний матеріал
  Ізраїльский спецназ перехопив судно, що прямувало до Сектора Гази
  Теги: