Влада Японії націоналізує АЕС "Фукусіма-1"

  Влада Японії має намір націоналізувати компанію оператора АЕС "Фукусіма-1". Напередодні у "Токіо Електрик Пауер" визнали, що аварійна ситуація на атомнй станції виходить з під контролю і попросили допомоги у французьких колег. Прем`єр-міністр Японії Наото Кан оголосив про підвищення рівня тривоги до макимального і назвав ситуацію на "Фукусімі-1" непередбачуваною.

  Ситуація виходить з-під контролю - визнала японська влада через знайдений плутоній у ґрунті біля "Фукусіми-1". Рідоактивний елемент виявили у п`яти місцях. Утім, компанія-оператор атомної станції, "Токіо Електрік Пауер", заявила - концентрація речовини не становить загрози для здоров`я людей.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Нас уже повідомили про вміст плутонію у ґрунті навколо станції. І продовжуємо моніторити ситуацію."

  Сакае Муто, віце-президент компанії "Токіо Електрик Пауер": "Плутоній виявили у ґрунті навколо АЕС у невеликих кількостях. На здоров`я людей це не вплине. Втім, відтепер ми посилимо спостереження за довкіллям поряд із аварійною АЕС".

  Іноземні експерти погоджуються - приводу для паніки поки що немає.

  Пол Керрол, директор фонду Ploughshares: "Коли люди чують слово "плутоній", вони асоціюють його з бомбами, які виготовляють за допомогою цього елемента. Тож виникла паніка. Поки що зарано говорити про надвеликі ризики. Плутоній виявили у ґрунті, тому зараз потрібно пильно стежити за ситуацією"

  Фахівці більше переймаються радіоактивною водою, що накопичилася всередині другого енергоблока. Фонять калюжі і навколо реактора. Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії запевняє, що радіоактивна вода не забруднює океан. Американські експерти заявляють протилежне. За їхніми даними, у морській воді біля узбережжя вже є радіоактивні речовини.  

  Надж Мешкаті, професор університету Південної Кароліни: "Куди, зрештою, йде вода, якою охолоджують реактор? Там є басейн чи спеціальний контейнер? За нашою інформацією, у морську воду біля узбережжя вже потрапили радіоактивні частки. Це означає, що вони просочуються в океан".

  Сліди японської радіації вже знайшли на сході Сполучених Штатів. У країні різко підвищився попит на йодистий калій. Його вартість підскочила майже учетверо. Раніше США обмежили імпорт японських харчів. Зменшили закупівлі овочів та молочної продукції з кількох префектур Японії також Росія, Китай, Австралія та Південна Корея.

  Ганна Ільїних, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У ПАР відбувся Міжнародний фестиваль джазу
  Наступний матеріал
  Сьогодні - товариський матч збірних України та Італії
  Теги:
  Loading...